Letošní ročník přilákal rekordní počet 21 studentů z gastronomických a hotelových škol z celé České republiky, kteří se sešli v sídle společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci. Mladí sommelieři si museli poradit s plejádou náročných disciplín, mezi kterými nechyběl rozsáhlý odborný test, servis vína, slepá degustace a popis vína před odbornou porotou.

Desítka soutěžících postoupila do finále, kde na ně čekala dekantace červeného vína, znalostní test, párování vín a vybraných pochutin či komunikace s hostem. Na stupních vítězů se umístily výhradně ženy.

Zlatý korek a titul mistryně ČR v juniorské kategorii si podruhé v řadě odnesla Adéla Sochůrková, studentka Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami. Druhé místo obsadila Barbora Marková ze Střední školy Brno, Charbulova a pomyslný bronz si odnesla Nikola Křehlíková z Akademie Hotelnictví a Cestovního ruchu, která reprezentovala Plzeň.

„Jsem velmi rád, že po covidových letech se nám do soutěže přihlásilo zase takové množství studentů, respektive studentek, všichni soutěžící byli navíc pečlivě připraveni po odborné i praktické stránce. Rád bych touto cestou poděkoval také všem pedagogům, kteří je na soutěž připravovali,“ okomentoval soutěž Ivo Dvořák, prezident Asociace Sommelierů ČR.

Soutěž Bohemia Sekt Trophée Talent už 25 let podporuje kvalitní práci s vínem v gastronomii a rozvoj vzdělání na hotelových a odborných gastronomických školách v České republice. Pro profesionální sommeliery je pak připravena další výzva v podobě soutěže Bohemia Sekt Trophée Professional, jejíž finále se uskuteční 9. října ve Stavovském divadle v Praze.