G+SOŠ Rokycany navázala spolupráci s Finále Plzeň v roce 2021. Díky tomu mohou žáci vždy na přelomu září a října, tedy v době konání plzeňského Finále, vidět festivalové filmy v Měšťanské besedě v Plzni, nebo dokonce navštívit promítání přímo v prostorách školní knihovny.

„Jsme velmi rádi, že již několik let můžeme spolupracovat s Gymnáziem a SOŠ v Rokycanech a seznamovat studenty s novou kvalitní českou kinematografií. Z naší zkušenosti lze říci, že ani v současnosti není pro mnohé školy samozřejmé vystupovat z komfortní zóny, vést studenty ke kritickému myšlení, samostatnosti a zaměřit se ve výuce na budování vědomí souvislostí, k čemuž může být právě kultura skvělým pomocníkem. G+SOŠ v Rokycanech je v tomto směru, tak jako v mnohých dalších oblastech, o krok napřed. Tento projekt můžeme realizovat i díky podpoře našeho hlavního partnera společnosti Eurosoftware, “ uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

V letošním roce byl mezi žáky největší zájem o vysoce hodnocenou sci-fi Bod obnovy a film #annaismissing, který připoutá pozornost diváka napínavou detektivní zápletkou, ale hlavně jej donutí zamyslet se nad riziky on-line světa a sociálních sítí. Své diváky si mezi žáky G+SOŠ našly také dokumentární snímky Vyšetřovatel a Generace A.

Nově se připravuje další společný projekt G+SOŠ Rokycany a Finále Plzeň, a to založení filmového klubu přímo ve škole. Zájemci z řad žáků školy ve spolupráci s odborníky z FF Finále Plzeň by tak mohli podle svého zájmu vybírat z široké nabídky kvalitních filmů, zajišťovat propagaci, organizovat projekce, připravovat úvodní slovo k promítaným snímkům i besedy s diváky. Pokud se vše podaří podle plánu, počítá se i s promítáním pro rokycanskou veřejnost.

close Studenti Gymnázia a SOŠ Rokycany spolupracují s festivalem Finále Plzeň info Zdroj: Monika Drechslerová zoom_in Studenti Gymnázia a SOŠ Rokycany spolupracují s festivalem Finále Plzeň

Příspěvek do rubriky zaslala Monika Drechslerová. Děkujeme.