Muzeum strašidel
Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete v Muzeu strašidel na náměstí Republiky. S úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.

Selský dvůr U Matoušů
Areál selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci patří do souboru nejvýznamnějších památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu, které jsou určeny ke zpřístupnění veřejnosti.

Okruh Spejbla a Hurvínka
Novinkou je i zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka. Okruh je dlouhý pět a půl kilometru a je na něm deset stanovišť včetně startu. Každé z nich hlídá socha Spejbla nebo Hurvínka. Na stanovišti dostanou děti i dospělí za úkol splnit různá pohybová zadání. Okruh startuje u Šídloveckého rybníka. 

Muzeum loutek
Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Plzeňská katedrála
Vemte děti a vystoupejte s nimi na vrchol plzeňské katedrály, ze které je krásný výhled na celou Plzeň. Schválně kolik na cestě vzhůru napočítáte schodů.

Historické podzemí

Plzeňské historické podzemí tvoří složitý systém chodeb, dvou až třípatrových sklepů a stovky studní pod historickým jádrem Plzně. Časy prohlídek naleznete na webu

Naučná stezka Kokotské rybníky u Plzně
Na devítikilometrovém okruhu Naučné stezky Kokotské rybníky najdete 11 zastavení s informačními tabulemi a odpočívkami. Stezka začíná i končí nedaleko pěkného koupaliště v Nové Huti u Dýšiny.