Původně byla trasa naplánovaná po celé vesnici a na každém stanovišti měla na děti čekat pohádková postava, u které se plnily úkoly. Díky nepřízni počasí se ale celá akce přesunula do sálu LD. Ničemu to ale nevadilo a i přes doslova průtrž mračen dorazilo kolem 35 dětí s rodiči či prarodiči.

Perníková Ježibaba si libovala třeba na podiu a bedlivě hlídala své perníčky. Sedmihlavý drak stále přicházel velikým mečem o své hlavy, děti nahradily holoubky a pomohly Popelce přebírat hrách. Sněhurka rozdávala dobroty, děsivý pirát střežil svoji truhlu s pokladem, z které si každé dítě mohlo vybrat ten svůj kousek. A aby neplecha byla potrestána, hospodský nacpal děti do pytle a ty v něm skákaly pryč. Také mladý myslivec učil děti, jak na vlka. Nejvíc se ale deštivé počasí libilo vodníkovi, který nevytáhl paty z vody. Nakonec si děti zatancovaly, foukaly bubliny a nechtělo se jim domů.

Den dětí v Těních

Poděkování za organizaci patří především ženám od kluků z SDH Těně a přátelům, za finanční pomoc pak patří díky Obci Těně.

Příspěvek do rubriky zaslala Dana Hermanová. Děkujeme.