Od severovýchodu z MŠ Pohádka přicházely dětské masky laufrů doprovázené tradičními masopustními postavami, mezi nimiž nechyběl medvěd, smrtka, kůň, ženich a nevěsta či kominík, ze západu pak za hlasitého zvuku muziky masopustní průvod dětských laufrů a dospěláckých maškar v čele s medvědem z MŠ Saská a z jihu to byly masky dětí z 1. tříd ze ZŠ Jižní předměstí.

Všechny průvody, než dorazily na místo, čekala při obchůzce různá zastavení, kde se maškary mohly předvést, kde s veselou hudbou zazpívaly a zahrály na své vyrobené masopustní nástroje.

Průvod musel dodržet jediný příkaz - nezastavovat auta na hlavní silnici.
Svojkovičtí zakončili masopust při zpívané v motorestu

Na náměstí pak vytvořily ohromný kruh a na pokyn hlavního laufra se společně přivítaly a zahlaholily. „Hej hej hej, máme masopustní rej.“ Na řadu pak přišly humorné masopustní písně a tanečky, nechybělo ani pohřbívání basy (vlastně hned tří) i pochutnávání si na masopustních koblihách. Bavili a užívali si to všichni a možná se tato masopustní veselice stane tradicí a třeba, jak zaznělo na závěr, „za rok se uvidíme zas, nastane další masopustní čas.“

Příspěvek do rubriky zaslala Bohumila Choulíková. Děkujeme.

Mohlo by Vás také zajímat: Malí laufři a princezny. Rokycanské mateřinky oslavovaly na náměstí masopust

Zdroj: Deník/Václav Havránek