Do Rokycan přijeli vystavit svoje výpěstky i přátelé ze ZO ČZS Hrádek Miroslav Veselý a ze ZO ČZS Volduchy Václav Vild. Rokycanské zahrádkáře na výstavě reprezentovali tito členové – Mgr. Zdeněk Hubert, Ing. Antonín Veverka, Ing. Jaromír Háka, Olga Komasová, Vlasta Životová, František Prošek, Petr Sovadina a Věra Zajícová. Všem vystavujícím patří náš dík.

Vystavoval se dost široký sortiment – rajčata, papriky, okurky, brambory, česnek, vinná réva, cukety, patizony, melouny, jablka, fíky a květiny. Také byly k vidění citrony vyrostlé v Rokycanech. Bylo možné ochutnat výborné melouny i jablka. Významně k vystavenému ovoci přispěla také firma Sady Schwarz z Vranova a Sady Cajthaml z Újezdu u sv. Kříže.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Výstavní prostory krásně doplnily obrázky žáků ze Základní umělecké školy v Rokycanech – obrazy byly s tematikou ovoce, zeleniny a květin. Všem šikovným malířům děkujeme. Náš dík patří i paní Janě Svobodové, která celou výstavu aranžovala.

V týdnu před výstavou jsme v Rokycanech vyvěsili plakáty a roznesli informační letáky, ale asi nejvíce lidí přišlo po vyslechnutí hlášení městského rozhlasu – informace o konání výstavy. Na výstavu se přišlo podívat 200 lidí zapsaných v prezenci a dále asi 100 dětí z mateřských škol a žáků základních škol – za takovou návštěvnost všem děkujeme.

Okresní výstava drobného a exotického zvířectva v Radnicích 2023.
Radničtí chovatelé zvali na výstavu do svého areálu. Podívejte se

Ujistili jsme se v tom, že má smysl se zabývat zahradničením. Jsme přesvědčeni, že tato akce se dostala do povědomí občanů našeho města, že v Rokycanech existují zahrádkáři. Rádi bychom uvítali ve svých řadách nové členy, aby posílili a omladili naše řady.

Za výbor Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Věra Zajícová.