Se stavbou křižovatky na Železné se od září potýká snad každý řidič, projíždějící Rokycany. „Lidem vadí prach i průjezdnost. Ale až to skončí, budou všichni spokojeni,“ myslí si šéf dopravního inspektorátu Vladimír Husák. Podle posledních zpráv problém skutečně zmizí v polovině roku. Právě na 30. červen totiž investoři naplánovali dokončení rekonstrukce Železné.

Kvůli plynulosti silničního provozu by v Rokycanech měly zmizet i dosud preferované jednosměrky. Podle zainteresovaných loni zobousměrněná Jiráskova ulice, jedna ze dvou hlavních tepen města, už tak zůstane. Stejná úprava čeká v blízké budoucnosti Soukenickou ulici. „Město se tomu bránilo. Přitom jednosměrky provoz zahušťují. V případě havárie bude konečně možné odklonit dopravu,“ konstatoval Husák.

Problém už si uvědomilo i město, jehož zastupitelé mnohokrát o zobousměrnění hlavních ulic bez výsledku diskutovali. „Naše návštěvy krouží dokola a nemohou se trefit,“ řekl před měsícem Deníku místostarosta Jaroslav Mráz. Chodci by zase uvítali například další přechod před poštou. „Jenže to by už Jiráskovou ulicí nic neprojelo. To by musel být přechod před každou institucí,“ řekl Husák.

O těchto tématech či o stále plánovaném obchvatu a dalších plánech budou dnes zástupci radnice s občany diskutovat po patnácté hodině s občany při Dni s Deníkem. Dějištěm je Masarykovo náměstí. Neváhejte a přijďte!