Hořelo v panelovém domě v ústecké čtvrti Krásné Březno, požár zasáhl celý byt. Jeho obyvatel, muž ročník 1961, zemřel po skoku z okna. 

Podle věrohodného místního svědka, který si nepřál být jmenován, se jednalo o rodinou tragédii. „Nejednalo se o žádnou varnu drog, v bytě bydlel slušný pán, inženýr. Ale měl rodinné problémy a rozhodl se je vyřešit sebevraždou, udájně prohlašoval: „Živého mě nedostanu,“ uvedl svědek události.

Kolem čtyřiceti lidí bylo z panelového domu evakuováno. „Na místě proběhlo ohledání, nyní začínají kriminalisté šetřit důvody a okolnosti vzniku události. To je zatím vše, co k tomu můžeme říct,“ upřesnila mluvčí policie Veronika Hyšplerová. 

„Nikdo další neutrpěl zranění,“ dodal operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji Tomáš Kalvoda.

„Na místo jsem dorazil v době, kdy už nebyly viditelné plameny. Lidé, co byli na místě od začátku říkali, že z okna vyskočil člověk, kterého se pak záchranáři marně pokoušeli resuscitovat,“ dodal další ze svědků události. 

Billboard Lukáše Konečného v Ústí nad Labem
Konečně řešení? Volební billboard Lukáše Konečného budí odsudky

Jedním ze svědků události byla i slečna Kateřina, která chtěla vjet do ulice V Oblouku, ale tam už viděla dým a hasiče jak zasahují. „Pán vyskočil z okna z druhé strany paneláku, takže to jsem neviděla. Pak už jen černý pytel na zemi,“ uvedla Kateřina z Ústí, která si nepřála zveřejnit své celé jméno.

Podle ní létalo sklo z oken až na druhou stanu ulice a místní lidé cítili ve vzduchu plyn. „Obyvatelé sídliště, s kterými jsme mluvila to probírali a jedna verze byla, že se jednalo o varnu drog. Druhá zase, že pán měl nějaké finanční problémy a asi chtěl spáchat sebevraždu, tak si pustil plyn,“ dodala Kateřina.

Ilustrační foto.
Ústecká Sluneta veze z Prostějova druhé místo, do ligy vstoupí už za pár dní