Přitom začali famózně. Už v osmé minutě otevřel skóre utkání výstavní ránou záložník David Brabec, jenž napřáhl levačkou za hranicí šestnáctky a nedal domácímu gólmanu Koblencovi sebemenší šanci – 0:1.

Zdroj: Youtube

Jiskra v prvním dějství častěji držela míč na svých kopačkách a dostávala se do zajímavých situací, jenže druhý gól nepřidala. Ve slibné příležitosti se ocitl Dvořák a branku nedal ani Petr Došlý, který hrál na levé straně v tandemu s ofenzivně laděným obráncem Martinem Rychnovským velice aktivně.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.Petr Došlý (v modrém) odehrál na Vltavíně velice dobré utkání. Hýřil aktivitou, neustále se nabízel. Chyběl tomu jenom gól…Zdroj: Deník/Martin Mangl

Domácí v úvodních pětačtyřiceti minutách zahrozili pouze dvakrát ze standardní situace, ale domažlický gólman Brych mohl zůstat v klidu. A když hlavní sudí zápasu Veronika Kovářová velkoryse přehlédla jasný faul ve vápně na pronikajícího Brabce, do kabin se šlo za stavu 1:0 ve prospěch hostů.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme brzy branku a měli i další šance, ze kterých jsme určitě měli přidat druhý gól,“ říkal po zápase kouč Domažlic Pavel Vaigl, který se pozastavil i nad neodpískaným zákrokem jednoho z vltavínských obránců na Davida Brabce.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.František Dvořák (vlevo) promarnil v prvním poločase velkou šanci.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Většinou výkony sudích nehodnotím, ale paní rozhodčí nám v první půli upřela penaltu po jasném faulu na Brabce. To nás možná trošičko nalomilo, i když se na to rozhodně nechceme vymlouvat,“ doplnil Vaigl s tím, že podobné momenty k fotbalu zkrátka patří.

Výstavní rána Mužíka nebyla vítězná

Ve druhém dějství se obraz hry bohužel výrazně změnil. Jiskra už nebyla tolik aktivní na balonu a spoléhala se spíše na rychlé protiútoky. Ty ovšem po hříchu nepřicházely, a když už ano, jejich řešení nebylo zrovna ideální.

Zdroj: Youtube

Vltavín tak vycítil šanci a hnal se za vyrovnáním. A v 71. minutě se dočkal, když po levé straně unikl kapitán Pejša a křížnou ránou ke vzdálenější tyči srovnal skóre atraktivního, ale zejména ve druhé půli velice vyhroceného souboje.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.Vyrovnání přinesl kapitán Vltavínu Petr Pejša (vlevo).Zdroj: Deník/Martin Mangl

Z vyrovnávací trefy se ovšem domácí fotbalisté neradovali dlouho, neboť v 75. minutě okouzlil přes dvě stovky platících diváků v ochozech druhý Petr s kapitánskou páskou na levé paži - domažlický Mužík.

K výrazné postavě chodského mužstva se odrazil míč za hranici velkého vápna, muž s šestkou na zádech neváhal a z voleje napálil ´kulatý nesmysl´ směrem na bránu. A byl z toho nádherný gól, ze kterého neměli radost domácí hráči, fanoušci ani pavoučí rodina ve vltavínské svatyni, která si rázem během poledního stolování mohla hledat nové bydlení.

„Nádherný gól. Petr má formu, střílí góly, což je pro nás i pro něj velmi dobře,“ chválil svého klíčového muže v sestavě trenér Pavel Vaigl.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.Domažlický kapitán Petr Mužík (vpravo) vstřelil patnáct před koncem parádní branku. Ta ovšem tři body nepřinesla.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Pražskému týmu ale brzká odpověď Jiskry nezlomila vaz. Naopak. I nadále se na hřišti prezentoval tím, čím se prezentoval prakticky celý druhý poločas. A tak přišlo vyrovnání, které měl na svědomí v 82. minutě z pokutového kopu opět Petr Pejša, který tak zaznamenal druhou branku v zápase a navázal tak na týden staré vystoupení proti rezervě Viktorie Plzeň, které rovněž vstřelil dvě branky (z toho jednu také ze značky penaltového puntíku).

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.Fanoušci, kteří se přišli podívat na sobotní utkání Vltavín - Domažlice.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ve zbytku utkání se již nic zajímavého nestalo, a tak se v pražských Holešovicích, kde má FK Loko Vltavín svůj svatostánek, body dělily. A nutno dodat, že vzhledem k obrazu obou poločasů zcela zaslouženě.

„Po patnácti minutách druhé půle jsme se dostali pod tlak a domácí podle mého názoru zaslouženě vyrovnali. Naštěstí hned záhy dal Petr Mužík nádhernou branku,“ přemítal Pavel Vaigl.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.Domažlický trenér Pavel Vaigl prožíval utkání na Vltavínu velmi emotivně. V prvním poločase dokonce uviděl od rozhodčí Kovářové žlutou kartu.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Bohužel jsme stejně jako před týdnem doma proti Admiře nezvládli závěr a inkasovali. Vltavín do toho šel, ale i nám se tím pádem otevíral prostor k brejkům, které jsme ale neřešili dobře,“ mrzelo kouče Domažličanů.

„Zápas měl ale celkově dobrou úroveň. Na ČFL až nadstandardní. My jsme samozřejmě chtěli vyhrát, ale z remízy nejsme zklamání. Je to stále bod z venku,“ připomněl kouč Jiskry, který se ještě jednou pozastavil nad výkonem hlavní rozhodčí zápasu Kovářové.

„Asi to nebyl její nejlepší výkon. Byla tam spousta situací, které byly špatně posouzené na obě strany,“ hlesl Pavel Vaigl, jehož nejvíce mrzela žlutá karta pro autora první branky zápasu Davida Brabce.

„David po odpískaném faulu odchází od míče, domácí hráč ho trefí a David dostane žlutou kartu. Přitom byl otočený zády a od místa přestupku odcházel,“ zlobil se domažlický kouč s tím, že rozhodčí by měli znát pravidla sportu, který řídí.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.Konec. Fotbalisté Domažlic remizovali na Vltavíně 2:2.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Teď už se Domažlice začnou pomalu připravovat na další utkání, které je čeká za týden doma proti béčku Viktorie Plzeň. Tento zápas bude speciální pro celou řadu hráčů, zejména pak ale pro legendu Davida Limberského, který však s grimasou na Vltavíně v průběhu druhé půle střídal.

6. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Loko Vltavín (zelení) - Jiskra Domažlice (modří) 2:2.David Limberský musel ve druhém poločase střídat. Podle prvotních zpráv by to ale nemělo být nic vážného. Zdroj: Deník/Martin Mangl

„David trošku cítil bolest ve svalu, ale řekl to včas, tak jsme ho vystřídali. Nechtěli jsme nic riskovat. Doufám, že to nebude nic vážného a David bude moci hrát,“ uzavřel domažlický lodivod.

Zdroj: Youtube

Loko Vltavín - Jiskra Domažlice 2:2 (0:1)

Branky: 71. a 82. z penalty Pejša – 8. Brabec, 75. Mužík. Rozhodčí: Kovářová – Mrkáček, Bohata. ŽK: 85. Kühnel – 33. Brabec, 78. Mužík, 81. Brych + domažlický trenér Pavel Vaigl. Diváci: 250.
FK Loko Vltavín: Koblenc – Kühnel (87. Klimenda), Podzimek, Abena, Veselý, Kuchař, Šípek (61. Jaroš), Pejša, Trávníček (61. Matějka), Tadeáš Freisler (61. Maione), Tichý. Trenér: Tomáš Freisler.
TJ Jiskra Domažlice: Brych – Bauer, Mužík, Limberský (73. Kuhajda), Uzlík, Rychnovský, Brabec (63. D. Černý), Došlý (63. Pinc), Mlynařík (89. Holík), Pavlík (73. Teršl), Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …