„Snažili jsme se dobře bránit, ale ne pasivně, chtěli jsme být aktivní a to se nám celkem dařilo. Moc chyb jsme neudělali, soupeře jsme pustili v první půli jen do jedné vážnější akce,“ popisoval přeštický kouč Stanislav Purkart s jakým záměrem vyslal svoje svěřence do zápasu.

A ten mu celkem vycházel, závěr první půle dokonce patřil hostům, které také poslal Beránek z penalty do vedení – 0:1. „Potom měl ještě dvě velké šance Tomáš Arzberger, ale nedal,“ přidal trenér třetiligového nováčka.

FC SILON Táborsko - FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) 2:2.FC SILON Táborsko - FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) 2:2.Zdroj: Jan Škrle

Úvod druhého poločasu ale patřil favorizovanému Táborsku, které trénuje o léta bývalý reprezentant Radek Kováč. To během sedmi minut otočilo brankami Tolna a Svateka na 2:1.

„Tam jsme zaspali. Soupeř nás začal agresivněji napadat, dělali jsme chyby,“ pojmenoval Purkart problém svého celku.

Rezerva Viktorie Plzeň (na archivním snímku) zvítězila i ve svém druhém přípravném utkání. Ve Vroutku u Blšan zdolala béčko Teplic.
Zápas dvou rozdílných poločasů. Viktoriáni ve Vroutku zdolali béčko Teplic

Ale postupem času Přeštice srovnaly hru a pět minut před koncem dokonce Vohrna ze standardní situace vyrovnal na konečných 2:2. „Jsem rád, že jsme vstřelili dvě branky a vytvořili jsme si i další šance. Bylo nám jasné, že i když budeme dobře bránit, bude mít soupeře navrch,“ doplnil přeštický kouč.

FC SILON Táborsko - FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) 2:2.FC SILON Táborsko - FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) 2:2.Zdroj: Jan Škrle

Potěšilo ho, že jeho tým stačil i fyzicky. „A to soupeř protočil téměř dvě jedenáctky, zatímco my tolik hráčů na střídání neměli,“ připomněl Purkart, že mu z osobních důvodů chyběli Končal a Dan Černý, posila z Domažlic, zranění Skála s Hegerem. Jinak nastoupily všechny nové tváře včetně exligisty Zemana.

"Narazili jsme na velmi dobrého soupeře, který nás prověřil. Ale přesto jsme na můj vkus byli až moc nervózní. Asi proto, že jsme hráli poprvé doma, ale nechápu to," uvedl k utkání Radoslav Kováč, trenér Táborska. To už teď čeká jen generálka s českobudějovickým Dynamem.

„Sestava už se pomalu rýsuje, zápas s Táborskem nám hodně napověděl. Někteří hráči svým výkonem oslnili, jiní méně,“ pousmál se trenér Přeštic. „Ale jsou před námi ještě dva zápasy, ale někam už to směřuje,“ dodal Purkart.

Ve středu hraje jeho tým ve Stodě od 18 hodin s Petřínem a v sobotu pak od 11 hodin Přeštice přivítají doma další třetiligový tým Sokolov.

Fotbalisté divizního FC Rokycany (na archivním snímku hráči v zelených dresech) prohráli své přípravné utkání na novou sezonu. S Kladnem padli 2:4.
Rokycany ztratily dvougólový náskok. Co řekl kouč? A jaké změny v kádru nastaly?