Ve Vroutku u Blšan porazilaparta trenéra Josefa Parláska béčko Teplic 2:1, ačkoliv po prvním poločase ztrácela na soupeře jednu branku. „V prvním poločase jsme podali nepřesvědčivý výkon, ale po pauze už to bylo o mnoho lepší,“ utrousil po zápase osmatřicetiletý trenér viktoriánů Parlásek.

Kapitán Lukáš Hejda při jedné z autogramiád.
Plzeňský kapitán Hejda věří, že do Helsinek bude zdravotně fit

Pak ale své hodnocení přece jen více rozvinul. „V prvním půli jsme prohrávali většinu osobních soubojů, hráli na moc doteků, chyběla nám i rychlejší přechodová fáze,“ posteskl si. „Naopak po změně stran jsme tohle všechno zlepšili. Zlepšili jsme i rozehrávku a z toho pramenily šance, do kterých jsme se dostávali. I díky tomu jsme skóre nakonec dokázali otočit," doplnil kouč.

Rezerva Viktorie Plzeň (na archivním snímku) zvítězila i ve svém druhém přípravném utkání. Ve Vroutku u Blšan zdolala béčko Teplic.Trenér Josef Parlásek.Zdroj: FCVP/Martin Skála

Vítěznou branku plzeňského třetiligového družstva vstřelil Lukáš Janča, jenž se jednou prosadil i v první přípravě s Niederalteichech.

Hned v úterý hraje béčko Viktorie s rezervou Dukly Praha, přičemž výkop je na hřišti v Blšanech v 10.30 hodin. V neděli pak Západočeši změří síly s Katovicemi, účastníkem divizní skupiny A. Zde se hraje od 16.00 hodin.

Fotbalisté divizního FC Rokycany (na archivním snímku hráči v zelených dresech) prohráli své přípravné utkání na novou sezonu. S Kladnem padli 2:4.
Rokycany ztratily dvougólový náskok. Co řekl kouč? A jaké změny v kádru nastaly?