Už za necelých čtrnáct dnů (přesněji v sobotu 7. března od 13.30 hodin) vyběhnou v Čížové k jarní premiéře fotbalisté Rokycan. Kvalitní prověrkou byl sobotní zápas v nádherném areálu na okraji Rakovníka.

Tatran Rakovník – FC Rokycany 1:1 (0:0)

Soupeř ze sousední divizní skupiny se pohybuje v uplynulých sezonách spíše na chvostu tabulky, ale sparingpartner to byl kvalitní.

Po dohodě se střídalo hokejovým způsobem a v prvním poločase diváci žádný gól neviděli. Fotbalové koření sypali aktéři až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve se za FC prosadil v 82. minutě střídající Glazer. Po dvou minutách opětovného působení na umělém trávníku si obhodil bránícího hráče a prostřelil ranou k tyči Petra Kabeleho, který nastoupil do domácí brány na druhý poločas. Z hubeného náskoku se ale Rokycany neradovaly dlouho. O tři minuty později bylo srovnáno. Hradecký utekl po levé straně a jeho střílený centr proletěl až k zadní tyči, kam si z druhé vlny naběhl L. Dolák a nekompromisně rozvlnil síť.

Generálka: poslední zkouška bude pro FC nesmírně těžká. V sobotu 29. února se utká na umělém trávníku v Doubravce s Jiskrou Domažlice.