Po tréninkové zátěži v týdnu od 15. června byly naplánované přípravné zápasy s regionálními soupeři. Účastníka přeboru z Nýrska deklasoval FC výrazně 9:2. Dějištěm byl trávník v Rakové, kde po tomto souboji Hvězda Cheb (také podzimní soupeř Rokycan) přejel Lhotu u Plzně 4:0.

Do Rakové se chlapi FC vrátili v horkém středečním podvečeru. Pozvali si Košutku z 1. A třídy.

FC Rokycany – Košutka 6:0 (3:0). Na perfektním pažitu začala v zeleném dresu ´mládežnická´ sestava FC. Jeden z bývalých dorostenců Matěj Chmelíř byl také autorem vedoucí branky ve dvanácté minutě. V prvním poločase se prosadili ještě Sadílek a Kořínek.

Po obrátce nastoupili i ti zkušenější hráči. Po bezmála roční odmlce, způsobené zraněním, si zahrál Michal Černý a hned se zapsal do střelecké listiny. Zbývající dva zásahy připojil Procházka.

Další scénář: dnešní zápas Rokycan s pražskou Admirou bude od deseti hodin v Husových sadech o něčem jiném. Nováček ČFL přiveze hráče zvučných jmen, kteří bezpochyby prověří zadní řady FC. Domácí nemohou počítat s Janem Hereitem, který vstupuje do svazku manželského a bude u toho i několik spoluhráčů…

Následuje čtyřdenní tréninkový cyklus (od pondělí do čtvrtka) a v sobotu 3. srpna od 17 hodin další užitečná prověrka. První kolo MOL cupu svedlo dohromady Rokycany a pražskou Aritmu. Celek, který pravidelně startoval v ´západní´ skupině divize, ale nyní byl přeřazen do oddělení B.