„Podle mě je ještě brzy, ale kluci už remcali, že chtějí trénovat. Tak jsem jim ustoupil a holt budou běhat,“ smál se trenér čtvrtého celku divizní skupiny A.

V úvodní fázi tvrdého zimního drilu se většina trenérů koncentruje především na nabírání obecné fyzické vytrvalosti. S tím však na trenéra Hoffmanna nechoďte. „Nejsem zastáncem toho, abychom běhali někde desítky kilometrů v kopcích či lesích. Fotbalista není maratonec,“ vysvětluje pětačtyřicetiletý kormidelník. „Chceme přípravu absolvovat především na hřišti a s míčem. Sprinty, herní věci v intenzivním pohybu, troška objemu,“ prozradil oblíbený kouč obsah tréninkových setkání svých svěřenců.

Klatovští fotbalisté v úterý zahájí přípravu na divizní jaro.Klatovští fotbalisté v úterý zahájí přípravu na divizní jaro.Zdroj: Martin Mangl

Jeho družinu čeká stejně jako vloni celá řada přípravných zápasů, včetně soustředění v Plánici, které se v minulosti osvědčilo. „Tam jedeme na začátku února a hned první únorový víkend si odskočíme na naší umělku ke dvěma zápasům,“ vypočítává Michal Hoffmann. 5. února by Klatovy měly hrát přátelské utkání s Nýrskem (od 17 hodin) a o den později také s domažlickou rezervou, naprosto neohroženým suverénem krajského přeboru (ve 14 hodin).

Zimní příprava: ROBSTAV Přeštice (žlutí) vs. Viktoria Plzeň B 7:3.
Ukázalo se, že máme kvalitní kádr, těšilo Purkarta. Trenér Viktorie byl kritický

Kádr týmu zůstal přes zimní pauzu víceméně nezměněn. „Jednáme o příchodu jednoho hráče, ale zatím to není dotažené. Kádr jinak zůstal pohromadě,“ libuje si charismatický trenér. V lednu budou Klatovy trénovat jen dvakrát týdně, od února přidají jednu tréninkovou jednotku navíc. A nic se nezmění ani na samotné filozofii klatovského stratéga. Šanci dostanou všichni, zejména mladíci.

Klatovští fotbalisté v úterý zahájí přípravu na divizní jaro.Klatovští fotbalisté v úterý zahájí přípravu na divizní jaro.Zdroj: Martin Mangl

„Na podzim jsme nasbírali hodně bodů, takže můžeme teď pracovat ve větším klidu. V přípravě chceme dát více prostoru hráčům, kteří na podzim nebyli tolik herně vytížení. A samozřejmě i našim mladíkům,“ připomněl kouč důležitost budoucnosti klatovského dospělého fotbalu.

Z archivu Deníku: Klatovy (červené dresy) vs. Havlíčkův Brod.
Výkon byl pro nás zklamáním, procedil kouč po debaklu na Vysočině