„Já musím vážit slova,“ reagoval na první dotaz Deníku petřínský kouč Radek Vodrážka. „Budu rád, když Rokycany nespadnou, mám k tomu klubu vztah, jsou tady fajn lidi. To jediné mě těší,“ dodal pozvolna, ale pak už se přece jen rozjel.

11. kolo FORTUNA ČFL, skupina A (2022/2023): ROBSTAV Přeštice (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - České Budějovice B 1:0.
Každé utkání je pro nás teď důležité, hlásí Purkart před bitvou s Dynamem

„Ale pískal to ligový sudí Rejžek a musím říct, že za posledních pět let jsem nepotkal horšího rozhodčího. Ten byl šílený. Všichni kluci, kteří nás pískají v divizi, jsou o level lepší,“ zopakoval Vodrážka kritická slova směrem k rozhodčímu, kvůli nimž musel v 86. minutě po druhé žluté kartě předčasně opustit lavičku. Jeho tým prohrával od sedmé minuty, kdy se trefil krásnou střelou zpoza vápna Lehký a ve 22. minutě se po rohu prosadil v šestnáctce nekompromisní ranou pod břevno Laubr.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

„My jsme v první půli zahodili snad čtyři tutovky a domácí dali dva góly ze dvou střel na branku. No a po půlhodině se v okolí Rokycan ztratily snad všechny balony, zmizeli i všichni podavači,“ trpce se pousmál Radek Vodrážka. Zdálo se mu, že se míče vracely pomalu do hry.

Promo Kanonýr Deníku

Přesto hostující Demeter brzy po přestávce z penalty snížil na 1:2, ale o záchranu bojující Rokycany už si tři body vzít nenechaly. Naopak brankami Karlíčka a Nového si vítězství pojistily. „Já se musím přiznat, že jsem v takovém laufu, že mám trochu okno,“ zareagoval rokycanský kouč Michal Veselý, když opustil jásající kabinu a měl zhodnotit utkání.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

„Moc dobře jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, navíc je mezi oběma týmy dlouhodobá rivalita. Ale v naší situaci je úplně jedno, kdo proti nám stojí. Musíme sbírat body a na Petřín jsme se dobře připravili. Největší radost mám, že jsme schopní dávat góly ze hry, což se nám předtím nedařilo. Asi tomu pomohla i změna rozestavení a herního systému,“ pokračoval nový trenér Rokycan, který po nevydařeném úvodu jara nahradil Milana Dejmka.

Páteční vítězství ho potěšilo, ale rozhodně si nemyslí, že by bylo klíčem k záchraně. „Je to jen krůček k tomu, abychom byli víc v klidu. Ale zápasů nás čeká ještě hodně, bude se rozhodovat až tak tři kola před koncem,“ doplnil Michal Veselý. „V kabině je dobrá atmosféra, kluci se hecujou. Na hřišti jsme aktivní a vstřelené góly pramení z chtíče prosadit se,“ vyzdvihl rokycanský kouč největší změnu oproti úvodu jara. „Ale jsme na začátku. Může se stát, že příští kolo nám nevyjde a jsme znovu na začátku. Klíčem k úspěchu je poctivý trénink, kluci žerou trávu, ale musí vydržet,“ dodal Michal Veselý.

FC Rokycany - SK Petřín Plzeň 4:1

Poločas: 2:0. Branky: 7. Lehký, 22. Laubr, 74. Karlíček, 90. Nový – 49. Demeter z penalty. Rozhodčí: Rejžek – Panský, Žemlička. ŽK: Horváth, Ryba, Karlíček – Demeter. Diváků: 220. Sestava FC Rokycany: Houdek – Matas, Horváth, Glazer, Zajíček, Laubr (64. Ryba), Černý, Eger (86. Nový), Lehký (86. Janota), Pražský (80. Holek), Karlíček (80. Drábek). Trenér: Michal Veselý. Sestava SK Petřín Plzeň: Suchý – Bednář (64. Vanc), Demeter, Lisý (80. Tětek), Klich (77. Tříska), Kohout, J. Vodrážka (64. Štefl), Vinkler, Zajíček (80. Heller), Provod, Šimáně. Trenér: Radek Vodrážka.


Načítám tabulku ...