S napětím očekávané derby divizní skupiny A se muselo fanouškům zamlouvat. Spokojeni byli především příznivci FC.

FC Rokycany – Slavoj Mýto 3:0 (2:0)

Úvodní pasáž byla poměrně vyrovnaná, první vážnější šanci si vypracovalo Mýto. Ve 12. minutě aktivní Skopový našel centrem Marka Brože, který z dobré pozice těsně minul Houdkovu bránu. O čtyři minuty později se poprvé ozvali domácí a hned gólově. Abrt chyboval v rozehrávce, Kroc přesným pasem našel nehlídaného Procházku, který hrudí překonal bezmocného Vilda.

O chvíli později se Koranda dostal před robustního Abrta, ale mladý útočník FC v zakončení selhal. Ve 27. minutě se však skóre měnilo podruhé. Hodkův dlouhý nákop hlavou prodloužil Sadílek přímo k Viletovi, jenž na stříbrném podnose vyzval Kroce ke zdvojnásobení vedení – 2:0. Pořádající tým byl tou dobou jasně lepším celkem a potvrdila to i akce ze 37. minuty. Řezáč vyslal za obranu Korandu, ten posunul míč do šance Procházkovi, kterému však při zakončení byla branka malá.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, více ze hry měli zelenočerní. Po hodině zápasu se efektními nůžkami prezentoval Koranda, míč však skončil vedle levé tyče. Definitivní pojistka přišla v 80. minutě, když centroval do vápna Řezáč a odražený míč pohodlně uklidil Vaščák, který byl na trávníku tou dobou jen několik desítek sekund.

Fotbalisté Rokycan zůstávají doma stoprocentní. Po vítězství 3:0 nad Mýtem museli všichni přítomní uznat, že šlo o zasloužený výsledek. Pro FC to znamená posun na druhé až třetí místo (společně se Soběslaví), a to jen dva body za Přeštice.

V sobotu: oba naši zástupci válčí v sobotu 14. září. Slavoj Mýto na Letné před svými fanoušky s Českým Lvem Beroun. Začátek zápasu je v 16.30 hodin.

Rokycany se rozjedou do Mariánských Lázní, kde je výkop už v patnáct hodin. Na lavičce tentokrát bude chybět trenér Milan Dejmek.