A v atraktivním duelu s klatovským týmem se po sporném a po zhlédnutí opakovaného záběru (ne) faulu Brabce ujala z pokutového kopu v 35. minutě vedení, když Novákovi v bráně nedal šanci Zbyněk Musiol. Jenže Klatovy záhy odpověděly. O dvě minuty později totiž po secvičené standardní situaci vyrovnal nekompromisní bombou levačkou kanonýr Antonín Presl.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na snímku hráči v červených dresech ze zápasu s Petřínem Plzeň) skolili jihočeský Lom 3:1.Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na snímku hráči v červených dresech ze zápasu s Petřínem Plzeň) skolili jihočeský Lom 3:1.Zdroj: Jindřich Schovanec

V 67. minutě dostali výhodu pokutového kopu také hosté z Klatov. Míč si na penaltový puntík po faulu na Zajíčka postavil zkušený Presl a nemýlil se – 2:1. V závěru ještě přidal třetí branku Západočechů agilní Jan Zajíček, jenž využil přihrávky Lukeše a pečetil senzační vítězství pošumavského mužstva.

13. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: FK Motorlet Praha (modří) - TJ Jiskra Domažlice (hráči v bílých dresech) 1:1 (1:1).
FOTO, VIDEO: Jiskra remizovala na Motorletu. V závěru se málem strhla šarvátka

„Nechtěli jsme zalézt a s Lomem jsme si to přijeli rozdat. Buď to vyjde, a nebo ne,“ říkal po zápase trenér Klatov Michal Hoffmann, a pak chválil. „Kluci dřeli, nevypustili jediný souboj. Prohrávali jsme, ale zápas dokázali otočit. Pochvalu zaslouží úplně všichni,“ doplnil pyšně.

Díky výhře nad Lomem se do čela divizní skupiny A vyhouply Přeštice, které v souběžně hraném utkání porazily doma Katovice 2:0. „Nás upřímně moc nezajímá, komu jsme touto výhrou pomohli. Důležité je, že jsme uspěli, koukáme sami na sebe,“ usmál se klatovský kouč.

A právě s Přešticemi jeho družina uzavře podzimní část čtvrté nejvyšší domácí soutěže. Hraje se na ikonickém Rozvoji v sobotu 30. října od 14.30 hodin.

TJ Sokol Lom - SK Klatovy 1898 1:3

Poločas: 1:1. Branky: 35. Musiol z penalty – 37. a 67. z penalty Presl, 81. Zajíček. Rozhodčí: Dohnal – Doubrava, Machýček. ŽK: 24. Chotovinský – 35. Brabec, 77. Presl, 78. Zajíček. Diváci: 350.
Sestava SK Klatovy 1898: Novák – Rajtmajer, Presl, Janda, Mészáros, Zajíček (82. Aizner), Vacek, Brabec (58. Krejčiřík), Sojka, Lukeš, Pranč (87. Michal Marek). Trenér: Michal Hoffmann.

Zdroj: tvcom.cz

Načítám výsledky …

Načítám tabulku …
Fotbalisté FC Viktoria Plzeň B (červenomodří) vyhráli v Sokolově 1:0 díky brance Jedličky z 63. minuty utkání.