Divizní nováček z Rokycan sehrál v generálce na republikovou soutěž pohárový duel.

FC Rokycany – SK Aritma Praha 1:2 (0:2)

Začátek vyšel v Husových sadech lépe hostům. V domácí sestavě totiž chyběli Hereit i Sadílek a bylo to znát.

Dlouhé nakopávané míče vysocí obránci Aritmy v klidu sbírali a naivní způsob hry FC dokázali v zárodku narušovat. V sedmé minutě po chybě ve středu hřiště se dostali hosté do vedení, když Beneš nedal Houdkovi šanci. Situace se opakovala ve 37. minutě. Stejné zaváhání, jen s rozdílem, že do listiny střelců se tentokrát zapsal Beran. S přibývajícími minutami se ale domácí stále více osmělovali. Přesto se dvoubrankové manko neměnilo.

Na začátku druhé půle poslal trenér Dejmek na trávník novou akvizicí. Řezáče, který přišel do Rokycan z juniorky Viktorie Plzeň. Obraz hry se změnil a Rokycany měly výrazně navrch. Tlak sílil a vyústil v nedovolený zákrok hostů po rohovém kopu. Obránce povalil Procházku a pokutový kop s jistotou proměnil v 53. minutě Černý. K vyrovnání měl blízko Procházka, který v téže minutě nastřelil břevno.

Tlak domácích pokračoval až do 66. minuty, kdy se po zbytečném faulu a druhé žluté kartě nechal vyloučit Michal Ineman. Početní převaha hostů byla znát. Navíc musel vystřídat mladičký Lehký, druhá posila z Plzně. Přesto se až do poslední minuty domácí snažili o vyrovnávací branku, ale míč do sítě dopravili hosté. Naštěstí z ofsajdu, takže gól neplatil. Po kratičkém prodloužení ukončil hlavní sudí Duda zápas.

Sestava Rokycan: Dan Houdek, Tomáš Denk, Michal Černý (57. Daniel Koranda), Jan Procházka, Martin Debellis, Petr Ženíšek, David Lehký (76. Jan Klír), Jaroslav Ječmen (46. Petr Řezáč), David Kroc, Michal Ineman, Karel Vileta.