Vzhledem k dovoleným totiž zdaleka neměl k dispozici kompletní kádr. „To je zbytečné nějak hodnotit, kluci se připravovali individuálně a měli jsme jeden společný trénink. Podle toho to taky vypadalo,“ hlásil do telefonu Michal Veselý, který v průběhu jara vystřídal na trenérském postu zkušeného Milana Dejmka.

Potěšilo ho, že se podařilo udržet kádr z minulé sezony. „To byl náš cíl, a i když je tam jeden otazníček, podařilo se to. Z větší části zůstal kádr stejný,“ pokračoval Veselý.

Naopak po roce se vrátil odchovanec Matěj Rybař, který si v minulé sezoně zahrál ČFL za Sokolov i divizi v Mariánských Lázních.

FC Rokycany (zelenočerné dresy), archivní snímek.
Rokycany vyzvou rezervu Viktorie Plzeň. Jaký je další plán přípravných zápasů?

„Získal nějaké zkušenost, je to mladý kluk, má chuť do fotbalu. Jsem rád, že se k nám připojil,“ popisoval rokycanského kouč a prozradil, že mají na testech ještě Tomáše Kotvu z Vejprnic. „Je to poctivý, běhavý záložník. Uvidíme, jak se svojí šance zhostí,“ vysvětloval Michal Veselý a přiznal, že po sezoně myslel na výraznější posílení hráčského kádru.

„Oslovil jsem ještě pár lidí, ale bohužel to nevyšlo,“ pokrčil rameny kouč Rokycan. „Ale věřím, že jsme i tak v divizi schopní odehrát kvalitní zápasy. Jen jsme chtěli rozšířit kádr,“ vysvětloval Veselý.

Počítá nadále i s 20letým nigerijským fotbalistou Isaakem Oshogie Umosorem, který si sice vyřizuje formality v Portugalsku.

Utkání s Hamburkem sledovali z tribunky na stadionku ve Westendorfu po boku generální ředitele Adolfa Šádka a sportovního manažera Daniela Koláře i noví majitelé plzeňského klubu Martin Dellenbach a Raphael Landthaler. Viktoráni uhráli remízu 3:3.
Viktoriáni v Rakousku před zraky nových majitelů remizovali s Hamburkem

Nový kouč se snaží o celkovou změnu fungování mužského fotbalu v Rokycanech. „Hlavním cílem pro nadcházející sezony bude stmelení všech, co se kolem fotbalu v Rokycanech točí. To se mi zdálo na bodu mrazu, vztahy byly všelijaké,“ stanovil si Michal Veselý hlavní úkol.

Malinko změnil i styl přípravy. „Trénujeme společně s béčkem, do něhož jsme posunuli i některé dorostence, aby se otrkali a viděli, že mají šanci dostat se až do áčka. Snažím se tréninky zpestřit, jsou tam i zábavnější věci,“ dodal Veselý.

V přípravě čekají rokycanské fotbalisty ještě čtyři zápasy včetně předkola MOL Cupu s divizním rivalem Senco Doubravka.