Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili. A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Josef Hájek (SK Petřín Plzeň B): Rezerva plzeňského Petřína vstoupila do jarní poloviny sezony nejvyšší krajské soutěže jako nemilosrdný a ničivý hurikán, a jeho řádění odnesl nováček z Kaznějova, který na Slovanech prohrál vysoko 0:9. Domácí podali skvělý výkon, z něhož vyčníval Josef Hájek, autor hattricku.

Jakub Fořt (TJ Zruč): Už se o tom psalo: Největší překvapení víkendu? Výhra Zruče nad favorizovaným Rapidem, do té doby nejofenzivnějším týmem celé soutěže. Ale Zruč, která bojuje o záchranu, svého soka dokázala porazit 2:0, a to i díky bezchybnému výkonu stále velmi mladého gólmana Jakuba Fořta, jenž k cenné výhře a třem bodům přispěl čistým kontem.

Miroslav Lopata (FC Chotíkov 1932): Zimní příprava v podání fotbalistů Chotíkova? Děs, běs. Šeď a nuda. Zkrátka: trápení. A i to je možná slabé slovo. Ale úvodní utkání jarní poloviny sezony žlutočerní zvládli. V azylu v Plzni na Bolevci přehráli srdnatě bojující Mýto 3:2, a to především díky dvěma brankám svého elitního kanonýra Miroslava Lopaty.

Matěj Kouřil (SK Slavia Vejprnice): Jaro zahájil stylově. V deváté minutě utkání na půdě Horní Břízy vstřelil první branku, o čtyři minuty později se prosadil podruhé. Vejprnický fotbalista Matěj Kouřil zařídil svému týmu dvougólové vedení, které nakonec domácí dokázali smazat a vyrovnali na 2:2. Matěj Kouřil si ovšem i tak vysloužil nominaci v anketě Deníku o hráče kola.

Michal Baran (FK Nepomuk): Fotbalisté Nepomuku na úvod druhé půlky sezony porazili na domácím hřišti silnou Lhotu 3:0. Cestu za třemi body odšpuntoval na konci prvního poločasu  kapitán Michal Baran, na jehož trefu po obrátce navázali Antonín Viktora a Jakub Chalupný. Nepomuk podal takticky vyzrálý výkon a Michal Baran byl jeho důležitou součástí.