Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole pozitivním způsobem upozornili.

Fotbalisté plzeňského Rapidu (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili Chotíkov. Naopak Tlumačov (zelení) doma utrpěl debakl, Zruči podlehl 1:5.
OHLASY Z PŘEBORU: Rapid odčinil debakl, fotbalisté Nýrska deklasovali Slavii

A vy pak hlasováním v naší anketě na webu sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme v sobotním Deníku i na webu rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat vždy do středeční půlnoci.

Vítězové jednotlivých kol:
16. kolo:
Jan Schimmer (Horní Bříza), 17. kolo: Ondřej Pavlas (Baník Stříbro), 18. kolo: Martin Švehla (Lhota), 19. kolo: Miroslav Hojda (Jiskra B), 20. kolo: Ondřej Kotrnoch (Lhota), 21. kolo: Jakub Šroubek (Lhota).

Nominace (22. kolo):

Václav Šperl (TJ Holýšov): Góly střílel i za divizní Koloveč v dobách její největší slávy, ale teď válí v krajském přeboru za Holýšov. A i v 37 letech stále budí u soupeřů respekt. „Holýšov má zkušené snajpry Černohorského a Šperla. Musíme si na ně dát pozor,“ říkal před vzájemným soubojem Jakub Šroubek, stoper Sokola Lhota. Nepovedlo se jim to tak docela, i když nakonec brali všechny body za vítězství 2:1. Skóre zápasu totiž otevřel v 19. minutě právě Václav Šperl, jako správný kapitán zavelel na zteč, ale jeho tým vedení dlouho neudržel a nakonec těsně prohrál.

Adam Bratanič (Jiskra Domažlice B): Také kapitán domažlické rezervy si vysloužil nominaci na hráče kola v krajském přeboru. Třiatřicetiletý gólman pochytal všechny šance hostů z Černic a velkou měrou se zasloužil o vítězství vedoucího celku tabulky 3:0. „Bylo až neuvěřitelné, co všechno vychytal,“ hlásil Jiří Pojar, PR manažer domažlické Jiskry.

Adam Král (Zruč): Poprvé se trefil v 18. minutě, kdy minutu po vedoucím zásahu spoluhráče Mošny zvyšoval už na 2:0. O sedm minut později přidal druhou branku a v 59. minutě dokonal hattrick. I díky střeleckému výkonu kapitána Adama Krále zvítězila Zruč na hřišti nepříjemného Tlumačova 5:1. Důležité body v boji o záchranu.

Daniel Kotlan (Nýrsko): Také šestadvacetiletý borec se v nedělním šlágru 22. kola krajského přeboru s Vejprnicemi zapsal mezi střelce. Fotbalista nýrských Optiků vstřelil druhou branku svého týmu a přispěl tak k demolici soupeře 5:0. „Zvedá se. Odvedl velké penzum práce, vyhrál spoustu osobních soubojů a nakonec dal také branku. Jeho hra a bojovnost měla pozitivní vliv na hru celého týmu,“ měl jasno Karel Kalivoda, kouč Nýrska.

Tomáš Knapp (Nepomuk): Rychlonohý snajpr táhne Nepomuk za umístěním v horní polovině tabulky. V dohrávce proti Rapidu se trefil čtyřikrát, teď o víkendu dal dvě branky Stříbru při vítězství 3:0. Celkem se Tomáš Knapp v letošní sezoně prosadil už devatenáctkrát. Slušná bilance, že?

18. kolo I. B třídy, skupina C: Slovan Plzeň - Volduchy (černí) 1:4.
PŘEHLEDNĚ: Nižší krajské soutěže pohledem výsledků, střeleckých počinů a tabulek