Gólová smršť uhranula v sobotním duelu 9. kola krajského přeboru fanoušky fotbalového Chotíkova. Jejich miláčkové si totiž ve šlágru nečekaně snadno poradili s Rokycany, které doma smetli vysoko 5:0.

Chotíkov – Rokycany 5:0
„Nejlepší výkon za dobu, co jsem v Chotíkově. První poločas byl z říše snů. Aktivně jsme napadli, proměňovali šance. Zasloužené vítězství,“ rozplýval se trenér Chotíkova Petr Nykles.
Poločas: 4:0. Branky: 40. a 45+2. z penalty David Míka, 5. Lopata, 10. Kučera, 68. Rozboud. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:4. ČK: 31. Spěváček (Rokycany). Diváci: 80.
Chotíkov: Šilhánek – Pechler (57. Chotěborský), Kučera (72. Vodička), Lopata, Martin Míka (65. Vlk), Prais, Rozboud (80. Nemček), Slavík, Kluska, David Míka, Týml (78. Buchta). Trenér: Petr Nykles.
Rokycany: Špiroch – Klír (46. Šafář), Milota (63. Plzák), Hereit, Papáček, Spěváček, Lukáš Aubrecht, Procházka, Pavel Aubrecht, Debellis (70. Kužma), Ineman (33. Vaščák). Trenér: Milan Dejmek.

Vejprnice – Petřín 0:5
„Tentokrát jsme hráli opravdu skvěle. Zvládli jsme to s noblesou. Kromě jedné šance jsme domácí do ničeho nepustili. A to i přes vyloučení Bendla,“ liboval si spokojený kouč Petřína Radek Vodrážka.
Poločas: 0:2. Branky: 21. Vohrna, 30. Zoubek, 49. Gavrylovskyy, 67. Šimáně, 87. Brudna. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 2:4. ČK: 57. Bendl (Petřín). Diváci: 95.
Vejprnice: Vavrík – Puhlovský, Havránek, Rada, Bárta (70. Šura), Svoboda (81. Heindl), Robert Křen (86. Šmídl), Krejčí, Rauch, Kolář, Král (64. Heller). Trenér: Jiří Šámal.
Petřín Plzeň: Suchý – Zoubek, Šimáně, Šulc (38. Škarda), Fiala (81. Krystl), Gavrylovskyy (70. Trojovský), Bendl, Nademlejnský (64. Brudna), Levý (54. Kohout), Lisý, Vohrna. Trenér: Radek Vodrážka.

Jiskra B – Stříbro 2:0
„Podle mého názoru jsme zvítězili zaslouženě, byli jsme lepší. Ale trápilo nás trošku zakončení. Nicméně, dvě branky jsme nakonec vstřelili,“ řekl trenér Domažlic Martin Steinbrücker.
Poločas: 1:0. Branky: 39. Šmejkal, 84. Dufek. Rozhodčí: Mazanec. ŽK: 1:6. Diváci: 60.
Domažlice B: Bratanič – Kadlec, Černý, Hojda, Šťastný (69. Dufek), Kubr (88. Strnad), Nemeš, Pavlíček (89. Kalný), Šmejkal, Waldmann, Tomáš Korelus. Trenér: Martin Steinbrücker.
Stříbro: Mikulovský – Vejvoda, Hřebík, Dyk, Mráček, Tůma, Petrlák (56. Korynta), Demjan, Vyšín, Lanfranchi, Bůžek. Trenér: Jakub Eliáš.

H. Bříza – Tlumačov 1:2
„ V první půli se hrálo nahoru dolů, ale jen po vápno. Ve druhém dějství přeci jen šance k vidění byly. A z toho nakonec pramenily i branky. Celkem to byl vyrovnaný zápas, ve kterém uspěl šťastnější tým,“ shrnul těžký duel v Horní Bříze tlumačovský kouč Pavel Čadek.
Poločas: 0:0. Branky: 68. Jan Paukner – 53. Janka vlastní, 72. Leitl. Rozhodčí: König. ŽK: 1:4. Diváci: 120.
Horní Bříza: Schimmer – Sedlecký (64. Lomoz), Václav Zavadil, Lavička, Rous, Kožíšek, Kouřil, Janka, Kraček (53. Frank), Mašek, Jan Paukner (86. Příhoda). Trenér: Martin Löffelman.
Tlumačov: Touš – Leitl (89. J. Hruška), Řezníček (64. Tomáš Čadek), Tesař, Wolf, L. Hruška (46. Šindelář), Pfeifer, Podestát, Copák (82. Svatoš), Minařík, Malík. Trenér: Pavel Čadek.

Nýrsko – Rapid 3:0
„Jsem rád, že jsme po nevýrazných výkonech v předchozích zápasech zabrali. Soupeř nebyl špatný, ale my jsme opravdu bojovali. Klíčový byl druhý gól Kotába, který se prosadil po deseti vteřinách na hřišti. Pak už jsme si to pohlídali,“ komentoval duel trenér Nýrska Karel Kalivoda.
Poločas: 1:0. Branky: 17. Výtisk, 65. Kotáb, 80. Kopřiva. Rozhodčí: Pena. ŽK: 1:4. Diváci: 111.
Nýrsko: Moravec – Kotlan, Výtisk (76. Bastl), Kopřiva, Varga (85. Valenta), Karel Kalivoda ml. (88. Šnour), Trumpeš (64. Kotáb), Čanecký, Lužný, Brož, Lucák (80. Pavlík). Trenér: Karel Kalivoda st.
Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Špicl, Tarhaj, Hajšman, Klekner, Čupalka, Harmady, Janoch (83. Zuna), Gesl (46. Do Than Tung), Filipčík (75. Foist). Trenéři: Pavel Šimsa a Jaromír Mysliveček.

Nepomuk – Lhota 2:1
Tři body ve prospěch nováčka soutěže zajistil obrat ve druhém poločase. Na straně hostujícího týmu ale vládne nespokojenost.
„V zápase se děly věci, které bych teď po zápase nechtěl komentoval,“ uvedl v neděli asistent trenéra Lhoty Josef Humeník.
Poločas: 0:1. Branky: 49. Kašpar, 69. Michal Baran – 28. David Křížek. Rozhodčí: Homr. ŽK: 4:8. Diváci: 110.
Nepomuk: Baroch – Voráček, Šafanda, Zajíc, Radek Rous (59. Jan Rous), Kozák, Vosyka (90. Panc), Michal Baran (86. Marek Baran), Kalabza, Březák, Kašpar (67. Šmíd). Trenér: Josef Viktora.
Lhota: Böhm – Záhrobský, David Křížek, Černý, Horník, Šindelka (38. Drapák, 85. Paul), Bezdička, Šroubek, Kotrnoch, Kalabza, Varga. Trenér: Eduard Kubata.

Zruč - Mýto 1:4
Fotbalisté Mýta potvrdili roli favorita a na hřišti Zruče zvítězili přesvědčivě 4:1.
Poločas: 1:2. Branky: 31. Korous - 17. a 87. Rieger, 43. Holý, 80. Zajíček. Rozhodčí: Žák. ŽK: 4:2. Diváci: 100.
Zruč: Zach - Pechman, A. Král (85. Fryček), Róth, Polák (71. Mošna), D. Král, Korous, Tobrman, Lang (46. Husník), Korelus, Kohout (71. Hucl). Trenér: Jaroslav Urbánek.
Mýto: Vild - Zajíček, Abrt, Brož, Světlík, Smitka (63. Lupáč), Zajíček, Holý, Štych, Rieger (90. Matěj Melka), Konopásek (67. Švejda). Trenér: Pavel Tichý.

Luby - Bolevec 2:2
Souboj týmů na chvostu krajské tabulky soutěže skončil remízou.
PK: 4:1. Poločas: 0:1. Branky: 72. Pivoňka, 80. Hora - 26. a 55. Zítek. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 1:4. Diváci: 120.
Luby: Hromada - Veselka, Votava, Voráč, Sýkora, Pivoňka, Nešpor, Šůs (72. Hora), Cole, Mašek (30. Lávička), Rašek (46. Čipera). Trenér: Vladislav Smolík.
Bolevec: Körner - Hibler, Humpál, Thomayer, Pelnář, Šanoba (82. Fictum), Zítek, Fryček (90. Greif), Winkelhöfer, Vozian, Soukup. Trenér: Michal Bublík.

Nižší krajské soutěže - Plzeňský kraj

I. A třída, 9. kolo: Kaznějov – Košutka 0:2 (0:1, Schleis, Mravík), Kralovice – Holýšov 4:0 (1:0, Lavička 3 (dvě z PK), Hyneš), Starý Plzenec – Meclov 4:2 (3:1, Kuncendörfer 2 (druhá z PK), Menšík, Pata – Čižikov 2), Žihle – Horažďovice 1:1 (5:6 PK, 1:1, Bulín – Boček), Žichovice – Plzeň-Bukovec 2:0 (1:0, Butnaru 2 (první z PK), Svéradice – Staňkov 7:4 (3:4, Kába 3 (třetí z PK), Vachuška 2, Makovec 2 - Tlustý 3, Gust), Mochtín – Rokycany B 3:0 (3:0, Smolík, Staněk, Cihlář z PK), Sušice – Plzeň-Černice 1:4 (1:1, Vašák - Hrach 3, Mastný).

I. B třída, skupina A - 7. kolo: Krchleby – Stráž 1:1 (2:4 PK, 1:1, Bláha – Jedlička), Planá – Chodský Újezd 2:5 (1:3, Sovka 2 – Pikl 2, Samek 2, Pryvrattskyi), Dlouhý Újezd – Mrákov 3:1 (2:1, Houda, Mrenka, Michl – Nguyen), Kdyně – Bělá nad Radbuzou 1:2 (0:2, Forst – Malý, Ebenhöh), Kozolupy – Chodov 1:3 (0:3, Sláma – Chmelík, Martin Holar z PK, Petr Holar), Koloveč – Chodová Planá 1:8 (1:2, Dufek - Táborek 3, Benedikt, Sykal, Chval z PK, Pelán, Ovčačík), Postřekov – Úněšov 3:3 (2:4 PK, 0:2, Buček, Svoboda, Polák - Šebek 2, Eger).

I. B třída, skupina B – 7. kolo: Pačejov – Měčín 3:2 (1:1, Švec 2, Ticháček – Benda 2), Žákava – Losiná 8:0 (4:0, Nekola 4, Boukal 3, Drugda), Chotěšov – Štěnovice 1:1 (5:4 PK, 1:1, Braun – Volf), Přeštice B – Sv. Hrádek 2:2 (1:3 PK, 0:0, Viktora, Baranec - Šoural, Kočí), Chlumčany – Vrhaveč 4:2 (1:1, Benedikt, Tomášek z PK, Havlík z PK, Kanát - Kaňák, Reitmajer), Klatovy B – Kasejovice 7:2 (4:0, Krásný 3, Sojka, Vlček, Valeš, Aizner - Novosad, Chára), Křimice – Chanovice 3:4 (2:2, Hauer, Kuneš, Kovačič z PK - Polena 3, Kubaň).

I. B třída, skupina C – 7. kolo: Plasy – Vejprnice B 4:0 (1:0, Švarc, Jílek, Špelina, Říha), Raková – Volduchy 3:3 (6:5 PK, 0:3, Bartoš 2, Štincík – Hoblík, Škarda, Černý), Třemošná – Malesice 5:2 (3:0, Rusňák 4 (dvě z PK), Dobrý – Buršík, Heinrich), Tlučná – Město Touškov 0:5 (0:3, Šůla 2, Fleissig, Karbusický, Foltýn), Slovan Plzeň – Příkosice 3:1 (3:0, Sartorius, Žák, Rak – Kulišan), Mýto B – Radnice 1:3 (1:2, Kříž - Habr, Paleček, Krč), Holoubkov – Petřín Plzeň B 1:3 (0:0, Aubrecht - Peterka, Kordík z PK, Kořán).

Půltucet branek nasázeli dorostenci Viktorie Plzeň (na archivním snímku v červenomodrých dresech) v Mladé Boleslavi domácímu týmu.