Fotbalisté Tachova prosvištěli podzimní částí soutěže jako ničivé tornádo a ztratili pouze v posledním kole remízou ve Zruči. „Povedla se nám fantasticky celá podzimní sezona, sehráli jsme krásné zápasy a já mám z našeho týmu velkou radost. Kabina funguje výborně, nikdo na nás kvůli postupu netlačí a celkově atmosféra v klubu je i díky našemu vedení skvělá,“ rozplýval se kouč Jaroslav Pták. Ano, zajisté. Do postupu Tachov nikdo netlačí, to je pravda, ale… byl by to alibismus, kdy by na něj nováček soutěže nemyslel.

3. kolo Poháru PKFS: TJ Keramika Chlumčany (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - FK Tachov 2:3 (2:3).
FOTO, VIDEO: Tachov se protrápil k pohárovému postupu. Keramika zle kousala

Nahánět neohroženého lídra přeboru bude chtít hlavně druhý Chotíkov, který však ztrácí osm bodů. Postup ale cílem není. „Dali jsme si pro jaro dva cíle. Primárně chceme v domácí odvetě porazit Tachov a pak bychom se rádi udrželi v nejlepší trojce. Chotíkov nikdy nebyl v krajském přeboru na bedně, takže by to pro nás a náš klub byl historický okamžik,“ říkal trenér Chotíkova Petr Kučera.

FC Chotíkov 1932 (bílé dresy), ilustrační snímek.
Věřím, že jsme dobře připraveni, prohlásil trenér Chotíkova po bitvě na SENCU

Nikam se neženou ani třetí fotbalisté FK Okula Nýrsko, kteří v podzimní části navázali na brilantní loňskou sezonu, ve které slavili historické stříbro. „Podzim? Jsme za něj moc rádi, povedl se nám,“ uvedl kouč Karel Kalivoda.

Zimní příprava: TJ Osek - FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modro-bílých dresech) 0:1.Zimní příprava: TJ Osek - FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modro-bílých dresech) 0:1.Zdroj: Jan Škrle

„I na jaře chceme hrát o co nejvyšší příčky, ale víme, že z dlouhodobého hlediska je pro náš klub a tým krajský přebor ideální soutěží. Bojovat o postup? O tom nepřemýšlíme,“ konstatoval trenér nýrských fotbalistů.

Zimní příprava: SK Petřín Plzeň B - FK Okula Nýrsko 1:1.
V generálce uhráli remízu s Petřínem. Spokojenost, říkal trenér fotbalistů Okuly

Ze čtvrtého místa bude do jara vstupovat rezerva Petřína, z páté příčky Lhota. Ta ale prožila příšernou zimní přípravu. „Chceme to v klidu dohrát, vyšší ambice v současnosti nemáme,“ procedil stroze trenér „žlutočerných“ Petr Nykles, který si během přípravy stěžoval na přístup i morálku svých svěřenců.

Zimní příprava: SSC Bolevec (černí) - TJ Sokol Lhota 1:2.Zimní příprava: SSC Bolevec (černí) - TJ Sokol Lhota 1:2.Zdroj: Deník/Filip Nekola

„Vadí mi to, mrzí mě to. Už v létě jsme měli strašnou přípravu, ale nějak jsme to na podzim zvládli. Ale takhle to nejde dělat pořád, vrátí se nám to v mistrovské soutěži. Dříve nebo později určitě,“ uvědomuje si ostřílený kouč.

Zimní příprava: SSC Bolevec (černí) - TJ Sokol Lhota 1:2.
Lhota zdolala Bolevec. Nykles: Výsledek je to jediné, s čím můžeme být spokojení

Při pohledu na tabulku čeká boj o záchranu všechny týmy od šestého do předposledního místa. Stačí dva tři zápasy a situace se může pořádně zamotat. Nikdo se však vzdát předem nechce. A už vůbec ne Stříbro, které je se ziskem 15 bodů předposlední. „Budeme hrát o záchranu, to už nám bylo jasné na podzim. Doufáme, že se zachráníme a budeme hrát krajský přebor i v následující sezoně. Je to pro nás důležité,“ tvrdí Luboš Zaoral, jeden z trenérů Baníku.

Zachránit přebor by rádi také ve Staňkově, ale ten na podzim získal jediný bod. U něj tak zcela jistě platí malá neformální rovnice: záchrana = velký zázrak.


Načítám tabulku ...
FK Nepomuk (růžové dresy), ilustrační snímek.
Nepomuk přehrál Sušici. Fyzicky náročné utkání, lepší než trénink, míní Viktora