Nicméně soubor hrajícího trenéra Michala Bublíka bude letos i tak patřit k největším favoritům na prvenství a rychlý návrat zpět. „Ale není to náš hlavní cíl. Ano, chceme se pohybovat nahoře, chceme postoupit zpátky, ale není to životně důležitá věc,“ říká trenér Bolevce Michal Bublík.

„Pro nás je prioritou zabudovat do týmu mladé kluky, které máme, bavit fotbalem sebe i naše fanoušky, které máme nejlepší široko daleko, a trošku překopat náš herní styl, který byl už čitelný,“ vysvětluje zkušený plejer.

Z archivu Deníku: SSC Bolevec (bílé dresy).Hrající trenér Bolevce Michal Bublík.Zdroj: Deník/Martin Mangl

A o jaký styl se bude jeho mužstvo v zápasech snažit? „To neprozradíme, nechceme odkrýt karty hned na úvod,“ culí se Michal Bublík s tajemnou tváří. Ačkoliv by se rád s Bolevcem vrátil zpět mezi krajskou smetánku, k favoritům letošního ročníku I. A třídy řadí jiné týmy.

Trenér TJ Baník Stříbro Lubomír Zaoral.
Stříbro oslabil odchod opor Lanfranchiho a Vejvody

„Žákava, Kralovice. Tyto týmy budou opět útočit na celkový triumf. Nahoře bude chtít být také Košutka. A nesmím zapomenout na béčko Přeštic, které je v I. A třídě sice nováčkem, ale podle mě bude hodně silné a může to klidně celé vyhrát,“ míní Bublík. To ale ještě nevěděl o velkém dusnu na jihu Plzeňska.

O možnostech jeho týmu víc ukáže až čas. „Jdeme do neznáma, musíme se se soutěží ještě seznámit. Jak už jsem řekl, postoupit bychom chtěli, ale víc si řekneme až v zimě,“ doplnil čtyřiačtyřicetiletý trenér a fotbalista.

Z archivu Deníku: SSC Bolevec (bílé dresy).Z archivu Deníku: SSC Bolevec (bílé dresy).Zdroj: Deník/Martin Mangl

Jak už naznačil sám Bublík, mezi favority se určitě bude řadit i Žákava, která vloni postoupila do baráže, ale v ní jen těsně nestačila na Stříbro (2:2, 1:2). „Nemáme nějaké vyhraněné cíle, ale určitě bychom nějakým způsobem na minulý ročník chtěli navázat. Chtěli bychom hrát na vršku tabulky,“ prozradil útočník mužstva Tomáš Nekola.

Na druhou kolej by se rozhodně neměl házet ani další nováček soutěže – SK Smíchov, který loni suverénně vyhrál céčkovou skupinu I. B třídy a po letech trápení se pomalu, ale jistě dere zpět na výsluní.

„Naše cíle jsou jasné: potvrdit všem, že jsme vloni postoupili zaslouženě, a ukázat soupeřům kvalitu našeho týmu. Zároveň se chceme porvat o nejvyšší příčky,“ prohlásil kapitán Smíchova Jakub Černý.

Z archivu: Fotbalisté SK SENCO Doubravka (žlutí).
Na uplynulou skvělou sezonu bude chtít navázat nový kouč Josef Michálek