„Pro mě je to stále nové, pořád se poznáváme," svěřil se Nykles Deníku. „Jelikož trénujeme společně áčko i béčko, chodí nás na tréninky relativně dost, kolem šestadvaceti," dělá mu radost. „Je to i proto, že chci vidět všechny kluky v akci. Nikde není psáno, že když hrál někdo na podzim za béčko, nemůže na jaře dost šanci v hlavním týmu. Trénuji s námi také někteří starší dorostenci, kteří se připravují na dospělý fotbal," prozradil nový kouč celku z Rokycanska. Mrzí ho však, že některé tváře na trénincích ještě chybí. Nebo lépe řečeno: nechodí pravidelně trénovat. „A přes to u mě nejede vlak. Kdo nebude trénovat, nebude hrát. Upozornil jsem i vedení, aby s tím počítalo," prohlásil rezolutně.

Fotbalisté FK Robstav (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili ve středečním přípravném utkání divizní Rokycany (zelené dresy) 6:1.
První test přinesl porážku. Divizní Rokycany podlehly třetiligovému Robstavu

Kádr se přitom přes vánoční přestávku nijak dramaticky nezměnil. „Nevím o nikom, že by odešel, nebo měl odejít. Pouze Kuba Dvořák, jeden z gólmanů, pojede téměř na sto procent na Nový Zéland, takže ten nejspíš na jaře nebude, jinak se s námi do přípravy zapojili ještě dva kluci z Berouna a jeden ze Spojů (Slovan Plzeň). Další jednání teprve probíhají a budou probíhat," naznačil Nykles to, že o dva tři hráče byl ještě stál. „Potřebujeme konkurenci," vysvětlil.

Mýtští trénují každé pondělí v hale, úterky mají vyčleněné na výběhy a ve čtvrtek se schází na umělé trávě v Rokycanech. „Leden je u nás takový typický co se týče zimní přípravy. Víc běhání, dynamiky, síly, nabírání objemu," prozradil čtyřiapadesátiletý lodivod, jenž má v plánu se svým týmem odjet v únoru na soustředění a před začátkem jarní fáze přeboru sehrát šest přípravných utkání. „Máme tam třeba Beroun, Horšovský Týn, Bolevec. První utkání hrajeme v sobotu 27. ledna od 14.30 hodin v Sedlčanech," přiblížil kouč Petr Nykles.

Fotbalisté SK Slavia Vejprnice (na archivním snímku hráči v červeno-bílých dresech) startují zimní přípravu.
Vejprnice startují přípravu. Tým opustil jeden hráč, další změny jsou v jednání