Berounští v letošní zimní přípravě porazili Rapid Plzeň 4:1 a vyzráli i na Slavoj Mýto, který zdolali těsně 3:2. Na Radnice, tedy další tým z přeboru Plzeňského kraje, si ale nepřišli. Sobotní zápas, který hostila umělá tráva na Máchovně, skončil nerozhodným výsledkem 1:1. „Dostali jsme se zásluhou branky Martina Habra do vedení, ale domácí ještě do poločasu srovnali skóre po naší chybě a rychlém brejku. Beroun byl určitě kombinačně zdatnější než my, ale my jsme bojovali," sdělil v hodnocení pro Deník radnický kormidelník Pavel Aubrecht.

„Jsem rád, že jsme utkání mohli odehrát a mám radost, že se do hry dostali i dva uzdravení marodi, kteří zvládli jeden poločas. Na můj vkus jsme ale v zápase udělali spoustu nevynucených chyb a jednoduchých ztrát, které hrály Berounu do karet," doplnil sedmapadesátiletý trenér Aubrecht.

FC Rokycany (zelenočerní), ilustrační snímek.
Tvrdá práce nese ovoce. Rokycany v přípravě porazily třetiligový Sokolov

K remízovému klání se vyjádřil také berounský kouč Michal Červenka. „Jsem celkem spokojený s přístupem hráčů k tomuto utkání, ve kterém jsme celý zápas měli značnou převahu. Naopak nemůžeme být spokojeni s předfinální a finální fází, kde jsme plno situací přehráli, nebo si vybrali horší řešení. Měli jsme bohužel i trošičku smůlu, třikrát jsme totiž trefili brankovou konstrukci. Na to se ale fotbal nehraje," uvědomuje si hlavní trenér ČLU Beroun.

Kanadský fotbalista ve službách ROBSTAVU Přeštice Basit Madamidola v sobotním přípravném zápase proti druholigovému Táborsku.
FOTO: Slabý výkon! Přeštice dostaly od Táborska nařezáno. Co řekl kouč?

Další utkání hrají fotbalisté Radnice v neděli od 14 hodin proti Dlouhému Újezdu, nováčkovi krajské I. A třídy. Souboj, jehož dějištěm bude umělá tráva FK Tachov, je dohrávkou 2. kola Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu. Vítěz střetnutí se ve třetím kole utká o týden později s Horšovským Týnem.

TJ Jiskra Domažlice (hráči v modrých dresech), archivní snímek.
Jiskra skolila lídra divize. Lom byl ale v některých pasážích lepší, uznal Mužík