Fotbalisté TJ Sokol Lhota nezačali zimní přípravu ideálně. V rámci dohrávaného utkání 2. kola Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu utrpěli debakl na půdě Sušice (druhý tým krajské I. A třídy), kde prohráli ostudně 0:7.

„Zachytali nám oba gólmani. Kdyby ne, dostali jsme jich tak patnáct,“ připustil trenér Lhoty Petr Nykles. „Zápas blbec. My jsme k tomu přistoupili jako k přípravě, k přáteláku, domácí ne. Sušice zaslouženě zvítězila,“ uznal kouč.

FK Nepomuk (fotbalisté v růžových dresech), ilustrační snímek.
Makají a potí krev. Cílem trenéra Nepomuku je zapracovat mladé hráče. Co posily?

Výsledek střetnutí, které se odehrálo o uplynulém víkendu, je dost možná odrazem dosavadní morálky a zodpovědnosti hráčů směrem k zimní přípravě. „Nejsem spokojený, ani nemůžu být. Chodí nás málo, do dvanácti lidí. Navíc se to pořád točí a trénujeme pouze dvakrát týdně," posteskl si zkušený stratég.

TRENÉR PETR NYKLES (na archivním snímku ještě na lavičce Chotíkova) otevřeně mluvil o současné situaci.Trenér Petr Nykles (na archivním snímku ještě na lavičce Chotíkova).Zdroj: Milan Říský

„Vadí mi to, mrzí mě to. Už v létě jsme měli strašnou přípravu, ale nějak jsme to na podzim zvládli. Ale takhle to nejde dělat pořád, vrátí se nám to v mistrovské soutěži. Dříve, nebo později určitě," uvědomuje si viditelně rozladěný kouč. Možná i proto si ostřílený kormidelník nedává pro jarní fázi soutěžního ročníku žádné přehnané cíle. „Chceme to v klidu dohrát, vyšší ambice v současnosti nemáme," procedil stroze se smutným tónem v hlase.

FK Okula Nýrsko (modrobílí), ilustrační snímek.
Z týmu cítím pohodu, pochvaluje si trenér Okuly. Co změny v kádru?

Na jaře už nebude moci počítat s Matějem Kouřilem, který odešel do Vejprnic. „Je to pro nás velká ztráta, především výšková. Už vloni v létě nám odešel do Katovic Kostka, Kuba Záhrobský je dlouhodobě zraněný. Všechno to jsou vysocí kluci a standardky, ze kterých jsme těžili, teď nebudou naší silnou zbraní," tvrdí Petr Nykles. Do kádru se zatím nikoho nového přivést nepodařilo.

TJ Sokol Lhota (na archivním snímku fotbalisté ve žlutých dresech).TJ Sokol Lhota (na archivním snímku fotbalisté ve žlutých dresech).Zdroj: David Koranda

„Co jsme chtěli, to se nám nepovedlo, ale nějaká jednání ještě probíhají. Chceme kádr omladit, trošku okysličit," konstatuje třiapadesátiletý kormidelník. Podle informací Deníku se jedná o příchodu některých hráčů z SK Petřín Plzeň.

TJ Sokol Radnice (červení), ilustrační snímek.
Aubrecht: Tým bychom chtěli doplnit, ale budeme rádi, když se nám uzdraví marodi

Jak už bylo řečeno: Lhota první přípravné utkání nezvládla, v Poháru PKFS (Plzeňský krajský fotbalový svaz) jí vyřídila Sušice. Šanci na reparát ale mají žlutočerní už v pátek 27. ledna, kdy od 19.30 hodin změří síly s Rapidem Plzeň. Dějištěm utkání je umělá tráva plzeňského Petřína na Slovanech.

Fotbalisté TJ Baník Stříbro (bílí), ilustrační snímek.
Baník hlásí citelnou ztrátu! Jaro? Budeme hrát o záchranu, uvědomuje si Zaoral