Nutno však zmínit, že minimálně v první půli to ale štika loňského ročníku nejvyššího přeboru malebného Plzeňského kraje neměla vůbec jednoduché. I proti oslabenému soupeři, který marně čekal na některé své spoluhráče.

2. kolo KPM: TJ Sokol Lhota (žlutí) - SK Slavia Vejprnice 3:2.
OHLASY Z PŘEBORU: Radnice přehrály Holýšov, Mýto prožilo nevídaný kolaps

„V neděli to byl docela divný zápas, především pak jeho první poločas. Holýšovští k nám totiž přijeli ve velmi oslabené sestavě, v prvním dějství navíc hráli jen v deseti lidech,“ vyprávěl s úsměvem radnický šéf střídačky.

Z archivu: Fotbalisté TJ Sokol Radnice porazili Holýšov.Z archivu: Fotbalisté TJ Sokol Radnice porazili Holýšov.Zdroj: Václav Havránek

Ačkoliv měli hosté na soupisce třináct fotbalistů, nastoupil v deseti. „Někteří jejich kluci byli teprve na cestě. Byli jsme původně pro, že počkáme, ale Holýšov nakonec i tak z vlastní vůle nastoupil bez jednoho hráče,“ líčil Aubrecht.

Navzdory početní nevýhodě Holýšov úvodní poločas vyhrál 1:0. „My jsme bohužel nemohli najít cestu k soupeřově bráně, navíc jsme dostali po chybě první gól,“ lamentoval kormidelník domácích. Radnicím pomohlo až střídání a trošku paradoxně i to, že zbloudilci z Holýšova na Rokycansko nakonec dorazili a hosté tak konečně hráli s plným počtem hráčům. „Hrát proti jedenácti? To nám nejspíš vyhovovalo více,“ usmíval se po zápase Aubrecht, trenér Radnic.

Zdroj: tvcom.cz

„Do druhého poločase jsme šli s tím, že s tím chceme ještě něco s výsledkem udělat. Sáhli jsme ke dvěma střídáním. Jedno bylo taktického rázu a druhé bylo vynucené,“ narážel lodivod na zranění Lukáše Aubrechta v prvním dějství.

„K domácímu obratu nám nakonec pomohl právě Fanda Poláček, který šel do hry po změně stran s mým synem Pavlem, který dal dvě branky,“ oddechl si sedmapadesátiletý kouč. „Měli jsme i další šance, které však zůstaly už nevyužity. Myslím si, že celkově jsme zvítězili naprosto zaslouženě, byť Holýšov nám rozhodně nedal nic zadarmo,“ dodal Aubrecht.

2. kolo divize A: SK Horní Bříza (zelení) - FC Rokycany 1:4 (1:2).
OHLASY Z DIVIZE: Rokycany porazily Horní Břízu, Petřín ztratil dvougólový náskok