Žichovice, které na tom byly o něco lépe, postup nakonec vzdaly. Radnice pak dostaly přednost před rezervou Petřína, když měly skóre lepší doslova o pár setinek. „Našemu rozhodnutí předcházela dohoda celým oddílem. Tedy hráčů, funkcionářů a realizačního týmu,“ zdůrazňuje zkušený lodivod Pavel Aubrecht. Před lety působil na lavičce divizních Rokycan a teď se i s jeho pomocí podařilo v Radnicích vytvořit perfektně fungující partu.

Tým, který se ve smutných a nedokončených dvou sezonách pohyboval vždy v popředí tabulky krajské I. A třídy, je složený převážně z domácích odchovanců. Může počítat s podporou skvělého publika, které se už na nedělní podvečery těší. „Z okresního města se vrátili i oba moji synové. Nyní jsme kádr doplnili o Honzu Klíra a Davida Kroce, kteří rovněž působili v Husových sadech. Trénujeme dvakrát až třikrát týdně a musím kluky pochválit, protože účast je velmi dobrá,“ dodal trenér Aubrecht.

Radnice berou šanci za pačesy. Tým sází na perfektně fungující partu i fanouškyRadnice berou šanci za pačesy. Tým sází na perfektně fungující partu i fanoušky.Zdroj: Jaroslav Kislinger

Přípravné zápasy stihli Radničtí ještě v červnu. Po remíze s rezervou Rokycan (3:3) přišel výprask 0:4 s Petřínem. Červencové zápasy už vyzněly mnohem optimističtěji. Lichotivá porážka 3:5 v Rokycanech s divizním soupeřem a výhra 5:2 nad záložním týmem Slavoje Mýto, které si mimochodem v roli nováčka vyzkouší zmíněnou I. A třídu.

Osu věkově vyzrálého týmu tvoří zadáci Rýdl s Valentou, střed pole jistí Brož alias „Gattuso“ a o střílení branek by se mělo starat duo Polášek, Pavel Aubrecht. Generálkou bylo střetnutí na kvalitním trávníku v Dobřanech, kde byli ohlášeni i zvědové z Holýšova. Právě to je premiérový soupeř Radnic při jejich návratu mezi elitu Plzeňského kraje.

Radnice berou šanci za pačesy. Tým sází na perfektně fungující partu i fanouškyRadnice berou šanci za pačesy. Tým sází na perfektně fungující partu i fanoušky.Zdroj: Jaroslav Kislinger

„Jako pořádající celek jsme opět zvolili neděli s úředními výkopy. Už se chystáme na Stříbro a neděli nevynecháme ani v Chotíkově, který si nařízení STK splnil právě při utkání s námi,“ dodává sekretář David Fuksa.

Během nucené přestávky prošel omlazovací kůrou také areál u Radnického potoka. Osazené byly nové hliníkové branky, za nimi je instalovaná konstrukce s ochrannými sítěmi, vylepšené bylo zábradlí atd. Rovněž v objektu šaten je dostatek prostoru a sousední restaurace patří k těm vyhledávaným.

Pochopitelně, že se na investicích podílí představitelé města a zásluhu na odpracování brigádnických hodin pak mají hráči i příznivci.