Podzim hodnotíme jako úspěšný, zisk pětadvaceti bodů je pro nás úžasným počinem," říkal pak trenér Pavel Aubrecht po konci první půlky aktuálního ročníku. Zdůraznil přitom, že většina mužstev v nejvyšší krajské soutěži pracuje oproti jeho mužstvu v luxusních podmínkách a možnostech. I s ohledem na tento fakt si podzimního výsledku svých soukmenovců nesmírně váží.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 startují zimní přípravu.
Divizní Klatovy startují přípravu, do týmu přichází zvučné jméno z ČFL

A podzimní jízdu bude chtít se svým týmem zopakovat i na jaře. „Chceme i nadále dělat fotbal poctivě, aby byl jen o fotbale. Na jaře budeme chtít potrápit favority a pokusit se vylepšit tabulkové postavení z minulé sezony," přeje si Pavel Aubrecht. Ale bude to mít o poznání těžší. V týmu totiž skončili oba brankáři - Jakub Volák s Petrem Bílkem. Velice pravděpodobně Aubrecht nebude moci počítat ani s útočníkem Davidem Krocem, nejlepším střelcem soutěže, který začal zimní přípravu v divizních Rokycanech. Zaujme trenéra Michala Veselého? „Nikomu rozhodně nechceme bránit hrát vyšší soutěž, ale ke konkrétnímu jednání zatím nedošlo a podotýkám, že rozhodnutí bude hlavně na Davidovi," prohlásil ostřílený kouč k největšímu možnému oslabení.

Fotbalisté TJ Sokol Radnice (hráči v červených dresech) odstartují zimní přípravu 16. ledna.Fotbalisté TJ Sokol Radnice odstartují zimní přípravu 16. ledna.Zdroj: Jindřich Schovanec

Pak se vyjádřil i k odchodům obou brankářů. „Vyhověli jsme žádosti Kuby Voláka přesunout se za rodinou do Dobřan, kde žije. Ze zdravotních důvodů už si bohužel asi nezahraje ani Petr Bílek, který k nám přitom přišel teprve v letní přípravě," hřímá Aubrecht. Čeká ho (společně s realizačním týmem a vedením) tak nelehký úkol. Najít nového brankáře. To je teď úkol číslo jedna.

V přípravě tradiční soupeři, generálka v rámci Poháru PKFS

„Příchody zatím žádné dohodnutí nemáme, ale na odchody hráčů budeme muset nějakým způsobem zareagovat," uvědomuje si uznávaný lodivod. Přípravu na náročné jaro odstartují Sokolíci v úterý 16. ledna. „S ohledem na omezené podmínky budeme úterní jednotky trávit výběhy a v tělocvičně. Ve čtvrtek pak budeme k jezdit do nedalekých Rokycan na trávu s umělým povrchem," prozradil trenér Aubrecht tréninkovou část zimní přípravy.

Fotbalisté třetiligového FK Robstav zahájili zimní přípravu (na archivním snímku fotbalisté ve žlutých dresech).
Fotbalisté Robstavu začali přípravu. Odešli dva zkušení zadáci, Zeman zůstává

V ní pak jeho družina sehraje pět přípravných duelů. Na začátku února bude soupeřem Český Lev Union Beroun, někdejší divizní účastník, který však momentálně hraje pouze I. A třídu Středočeského kraje. Následovat budou souboje s divizními Klatovy (10. února), Dobřany (I. A třída, 17. února) a MFK Dobříš (krajský přebor Středočeského kraje, 24. února). Generálku na první mistrovské utkání pak obstará souboj s Kralovicemi v rámci 2. kola Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu (Pohár PKFS). To je na programu týden před startem jara, tedy 2. března. Pak už to celé zase (a konečně) začne.


Načítám tabulku ...
Trenér Švihova Adam Popelka povídá o plánech v zimní přípravě.
Švihov začal přípravu. Kouč vítá návrat ofenzivního esa, pomohli doktoři v Praze