„Roh jsem chtěl točit do branky, ale to, že míč nakonec skončí v síti, jsem vůbec nečekal,“ přiznal Michal Marek. „Myslím si, že to brankář hostů trošku podcenil, a protože nebyl úplně největší, tak poté na balon už nedosáhl,“ zapřemýšlel švihovský fotbalista o svojí parádní gólové laskomině.

Netuší, jestli trefa ze 47. minuty nedělního souboje proti Starému Plzenci byla tou nejhezčí v jeho dosavadní kariéře, ale jistě patřila alespoň mezi desítku TOP zásahů. „Já většinou moc gólů nedávám, takže když už se trefím, jsou to spíš nějaké střely za vápnem. I proto si myslím, že jsem už nějaké hezké branky dal,“ vypraví Marek, který do Švihova přišel před sezonou z divizních Klatov.

Zdroj: FC Švihov

„Jestli to byl můj doposud nejhezčí gól, to nevím, ale určitě byl nejunikátnější,“ doplnil motor švihovského mužstva. Michal Marek, přestože sám tvrdí, že moc gólů nedává, se v aktuálním soutěžním ročníku trefil už sedmkrát, a i díky jeho příspěvkům Švihov v roli nováčka kraluje prostřední skupině krajské I. B třídy.

„Naprostá spokojenost, zvlášť, když jsme porazili zatím nejkvalitnějšího a nejsilnějšího soupeře, proti kterému jsme letos nastoupili,“ považoval si vítězství nad Starým Plzencem trenér Švihova Adam Popelka.

Fotbalista Michal Marek přestoupil z Klatov do Švihova.Michal Marek ještě v dresu divizních Klatov.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Byl to krásný zápas, který jsme podle mě zaslouženě vyhráli, protože jsme měli více šancí. I kulisa byla skvělá. Jsme šťastní, v laufu, všechno si sedlo, ale teď se teprve ukáže, na čem jsme. Nesmíme polevit a musíme pokračovat v cestě, kterou jsme se vydali," doplnil mladý kouč lídra I. B třídy.


Načítám tabulku …
Fotbalisté FC Švihov (na archivním snímku hráči v červenobílých dresech) porazili o víkendu v dalším kole krajské I. B třídy Starý Plzenec 4:1.
Tenhle vlak nezastavuje. Švihov si výhrou nad Plzencem upevnil pozici lídra