Bývalý obránce se věnoval hráčům divizního i záložního kádru důkladně. Seznámil je s prvky, které využívá při přípravě ligistů a nezapomněl ani na taktické varianty.

Bečkovi bude za pár dnů jednapadesát let. V nejvyšší soutěži absolvoval 192 zápasů (v dresu Viktorie Plzeň, Žižkova a Opavy) a vsítil deset branek. Po skončení aktivní kariéry trénoval dorost Plzně, působil jako asistent trenéra Stanislava Levého ve Viktorii a ve Zlíně, byl rovněž asistentem kouče Zdeňka Michálka v třetiligových Domažlicích. Fungoval i jako hlavní trenér divizního FK Tachov.

V sezoně 2011/12 jej angažoval albánský klub KF Skënderbeu Korçë jako asistenta Stanislava Levého. S týmem získali ligový titul a dostali se do finále poháru.

Viktoriánský kvíz - fotografie ke kvízu
Viktoriánský kvíz: Jak dobře znáte historii, ale i současnost fotbalové Plzně?

Začátkem dubna 2017 se Bečka stal dočasně hlavním trenérem prvního týmu FC Viktoria Plzeň, když nahradil odvolaného Pivarníka. Už předtím však bývalý bek asistoval Uhrinovi, Koubkovi a Krejčímu. V létě 2017 post hlavního kouče plzeňského A-týmu předal Pavlu Vrbovi a účinkoval s ním dál v bulharském PFK Ludogorec Razgrad a od únoru 2020 v AC Sparta Praha.