Prvním z nich je tým složený z pracovníků společnosti Valcano. A jak se tato parta dala dohromady? Byl o účast v týmu takový zájem, že museli dělat konkurz?

„To vůbec právě. Vlastně jsem ten tým dávali horko těžko dohromady. Nakonec je nás devět a všichni hrají divizi. Jde nám spíš o zábavu a relax, nepojali jsme to jako nutnost podat vysoký sportovní výkon,“ vysvětluje přístup místních borců Karel Dongres, technik dopravy Valcana a zároveň muž, který se o vše kolem fotbalového týmu stará, i když se sám na hřišti neobjeví.

Jak se na účast týmu tvářilo vedení firmy Valcano? Nedostali náhodou zaměstnanci pokyny – s těmi určitě nesmíte prohrát, s těmi ano!?

„Vedení o tom ani vlastně neví, fotbal je moc nezajímá, jsou spíše na jiné tvrdší sporty,“ směje se Dongres s tím, že sám netuší, proti komu počátkem září nastoupí na hřiště. Jedním dechem ale dodává, že chlapi z Valcana se nebojí nikoho a ničeho.

Konkurenční týmy prý nesledují. Na fotbal a hlavně ten místní ale vyrazí rádi.

„Když se hraje u nás v Mýtě, tak samozřejmě chodíme koukat a fandit. Kolikrát je na nižší soutěži soutěži větší legrace než na ligových trávnících,“ dodává s tím, že fotbalové výsledky z okolí sleduje a dokonce si i speciálně kvůli nim i kupuje pondělní vydání Deníku. 

Martina Burda 

Zdroj: Deník