Neméně přitažlivý byl pak i víkendový program. Raková nečekaně ztratila body doma a vede jen o tři body před Strašicemi.

Dvanácté kolo

Březina – Raková 2:4 (1:2). Lídr to proti týmu z opačného konce tabulky neměl lehké. Tři body vystřílel autor hattricku Smitka, zbývající připojil Živný. Za poražené kontrovali Drapák a Lohinov.

Těškov – Strašice 0:6 (0:3). Jednoznačná záležitost Spartaku, který si brankové hody rovnoměrně rozdělil do obou poločasů. V prvním se prosadil Hrách, Kunc a Pospíšil, po obrátce znovu Hrách, Bartišek a Štych.

Kakejcov – Mirošov 1:5 (1:0). Po 45 minutách odcházela do šaten spokojenější domácí Slavia díky zásahu Svitka z penalty. Jenže ve druhém dějství měl navrch FC a zcela otočil skóre. Dvakrát byl úspěšný Shorný, jednou Krátký, Špetka a Balvín.

Dobřív – Hrádek 4:1 (1:1). Další jižanský souboj, v němž domácí rozjásal už v sedmé minutě Koudelka. Sommer sice odpověděl, jenže pak už byl produktivní pouze Sokol: 76. Šíša, 82. Podmanický a 86. Mada.

Břasy – Cheznovice 3:0 (0:0). Až v 54. minutě se stav poprvé měnil, když penaltu proměnil Dlesk. Nový s Imberem poté připojili dvě pojistky.

Holoubkov – Skomelno 3:1 (2:1). Vítězové zvládli dlouhé oslabení, neboť ve 26. minutě musel předčasně do sprch gólman Šmíd. Hosté navíc proměnili Bělohlávkem pokutový kop a srovnali na 1:1, když předtím skóroval domácí Teplý. Ještě do poločasu měl Holoubkov navrch, když se prosadil Michal Huml a v 71. minutě uklidnil spoluhráče třetím gólem Reiser.

Osmnácté kolo

Těškov – Dobřív 0:3 (0:1). Poražení opět vyšli střelecky naprázdno a bez toho s body počítat nemohou. Před poločasem proměnil penaltu Šťastný, po obrátce se trefili Švejda s Turkem.

Strašice – Skomelno 6:1 (4:0). Aktéři utkání marně čekali na delegovaného sudího Štádlera, jenže Spartak to v rozletu nezastavilo. Pospíšil, Kunc, Adamča a Dezort zajistili domácím pohodlný polštář a přestože Gärtner z penalty snížil, měly poslední slovo Strašice. Dvakrát během několika vteřin se prosadil znovu Pospíšil.

Kakejcov – Hrádek 3:3 (1:1). Hosté se radovali zásluhou Verehy, ale Michálek brzy vyrovnal. Slavia pak měla navrch zásluhou Starinského, aby Sommer s Verehou stav otočili. Až v 90. minutě Kakejcovu vystřílel bod kanonýr Starinský.

Raková – Cheznovice 2:2 (1:1). Borci pořádajícího klubu zahodili v první půli, co se dalo. Z penalty je potrestal Veverka, ale Jakub Procházka stihnul srovnat krok. Po změně stran lídr neoslňoval, takže znovu Veverka překonal gólmana Svěchotu. Až v nastaveném čase vydřeli domácí remízu díky Jedličkovi.

Březina – Holoubkov 3:2 (2:2). Poslední celek tabulky si vyšlápl na favorita. Dvakrát pálil přesně Jermakov, jednou Petrusenko. Za poražené skórovali Michal Huml a Teplý.

Mirošov – Břasy 0:1 (0:0). Nesmlouvavá bitva (zejména v koncovce), kterou rozhodl po hodině hry Jakub Kořínek.

Aktuální pořadí: 1. Raková 48, 2. Strašice 45, 3. Břasy 43, …10. Skomelno 12, 11. Hrádek 10 a 12. Březina 6 bodů.