„Luděk Kozák při souboji o míč tvrdým zákrokem - podrážkou nohy - zranil hráče hostí Miroslava Šaška. Byla přivolána záchranka - zranění pravé nohy, nejspíš zlomená," uvedl hlavní rozhodčí Jan Uhlíř do zápisu o utkání.

15. kolo krajského přeboru: TJ Sokol Plzeň-Černice vs. TJ START Tlumačov (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 4:4 (2:1).
OHLASY Z PŘEBORU: Zruč překvapila lídra. Černice i Baník ztratily výhru v závěru

Duel byl těsně před poločasem za stavu 1:0 pro Studánku předčasně ukončen a nejhorší obavy se potvrdily. Dvaačtyřicetiletý Miroslav Šašek utrpěl zlomeninu lýtkové i holenní kosti a v tu chvíli bylo jasné, že si od fotbalu na delší čas odpočine. Stejně jako Luděk Kozák, jenž si od Disciplinární komise OFS (Okresní fotbalový svaz) Tachov následně vyslechl nemilosrdný ortel - zákaz činnosti do 28. června příštího roku. Kozák si tedy z letošní sezony užil jen necelý poločas a na trávník bude moci zase až v příštím roce.

Z archivu: Fotbalisté Chodského Újezdu (modří).Z archivu: Fotbalisté Chodského Újezdu (modří).Zdroj: Jindřich Schovanec

„Událost je pro mě i s odstupem času nepříjemná a traumatizující. I proto jsem přijal trest, přestože jsem neměl možnost se k tomu jakkoliv vyjádřit. Ať už bezprostředně, nebo později při rozhodování komise o mém trestu," řekl Deníku Luděk Kozák, který nesouhlasí s popisem zákroku uvedeným v zápise o utkání.

„Šli jsme oba do souboje o míč na polovině hřiště. S Mírou jsme tam šli stejně, naneštěstí jsme se střetli holeň na holeň, ne jak je uvedeno v zápise, že jsem ho prošlápl podrážkou," hájil se ještě fotbalista Chodského Újezdu.

15. kolo FORTUNA divize A: SK Petřín Plzeň (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FK VIAGEM Příbram B 3:1.
OHLASY Z DIVIZE: Petřín smetl rezervu Příbrami, derby v Plzni skončilo remízou

„Ze souboje jsem také utrpěl nějaký šrám, naraženinu holeně. Moje kosti vydržely, jeho bohužel ne, což mě velice mrzí," lituje Luděk Kozák a tvrdí, že se už bezprostředně po srážce Šaškovi omlouval. „Všichni jsme byli v šoku, včetně mě, bylo to opravdu ošklivé zranění," vybavil si.

Dušuje se, že nešel do osudového souboje, který nakonec oběma borcům ukončil sezonu, s úmyslem protihráče zranit. „To v žádném případě. Všichni chodíme do práce, živíme rodiny a fotbal vnímáme jen jako formu rozptýlení."

15. kolo FORTUNA ČFL, skupina A: TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - FK Admira Praha 1:1 (0:1).
FOTO, VIDEO: Šlágr na Střelnici skončil remízou. Jiskru spasila paráda kapitána

Fotbalista Chodského Újezdu byl dlouho (a stále vlastně pořád je) z incidentu velice nešťastný, ale zachoval se jako chlap. Jako muž, který od nepříjemných okamžiků, které život zkrátka nabízí na hřišti či jinde, neutíká. Naopak.

Staví se k nim čelem. „Nejprve jsem se Mírovi telefonicky omluvil a řekl mu, že jsem neměl žádný úmysl ho zranit a zeptal se, jak se mu daří a jestli něco nepotřebuje," prozradil Kozák. Ale jen u těchto slov nezůstalo.

Z archivu: Fotbalisté Chodského Újezdu (modří).Z archivu: Fotbalisté Chodského Újezdu (modří).Zdroj: Jindřich Schovanec

Následně se totiž oba fotbalisté, které od sebe dělí sedmnáct let, setkali i osobně. „Od jeho spoluhráčů jsem se dozvěděl, že má manželku a dceru, tak jsem i jim, jako omluvu, dovezl malou pozornost. Nabídl jsem rodině pomoc s čímkoliv a znovu vyjádřil velkou lítost, vážně mě to vzalo," pokračoval a závěrem ještě doplnil: „S Mírou zůstáváme v kontaktu, troufám si říct, že v přátelském duchu. Přeji jemu i jeho rodině hodně zdraví, štěstí a sil. Určitě jsme se neviděli naposledy a doufám, že si společně ještě někdy zahrajeme."

Deníku se podařilo, byť velmi krátce, oslovit i Miroslava Šaška, který by podle tónu v hlase na bolestivou chvíli v zápase s Dlouhým Újezdem nejraději jednou pro vždycky zapomněl. „Pro mě je teď nejdůležitější, abych mohl brzy zase normálně chodit a jít do práce," vzkázal stroze po telefonu.

15. kolo FORTUNA divize A: SK Aritma Praha - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) 0:2 (0:1).
OBRAZEM: Senzační skalp na závěr. Klatovští fotbalisté skolili pražskou Aritmu