Ve spolupráci s Armádou České republiky bude při této výjimečné události pro fanoušky nachystán od 12 hodin speciální bohatý doprovodný program v parku ve Štruncových sadech a chybět nebude ani tradiční velká viktoriánská fanzóna plná soutěží a her.

„Považuji za nesmírně důležité si tyto historické události připomínat a je pro náš klub ctí, že je nyní můžeme propojit. Věříme, že to pro fanoušky bude velmi zajímavé a ve spojení s odpoledním zápasem je to ideální pozvánka na nedělní odpoledne ve Štruncových sadech,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva klubu Adolf Šádek.

„Viktoria Plzeň patří k silné značce, která reprezentuje město Plzeň, a proto jsem rád, že silné partnerství je také při Slavnostech svobody, které jsou pro Plzeňany srdeční záležitostí. Ne nadarmo již několik let existuje slogan, jedno město, jedna srdce. To je všeříkající,“ doplnil ho plzeňský primátor Roman Zarzycký.

Viktoriáni se mohou těšit na ukázku vojenského vrtulníku V3A Sokol od Letecké záchranné služby Líně, předvede se tady i dělostřelecká technika, multifunkční bojové vozidlo, modulární obrněnec Titus a lehké bojové vozidlo. Připraveny budou také ukázky boje z blízka, jednotky vojenských psovodů, vyzkoušet si lze i svoji zdatnost na stanovišti fyzické připravenosti.

Přímo ve Štruncových sadech bude i velká polní kuchyně, která pro zájemce připraví guláš zdarma. K dispozici bude i náborový stan AČR, stan odboru pro válečné veterány či stan KVV (Krajské vojenské velitelství). Před samotným utkáním vystoupí Ústřední vojenská hudba AČR, uvidíte příchod čestné stráže, přelet vrtulníků a přímo na ploše společně poděkujeme i veteránům.

Kromě tohoto speciálního programu bude pro fanoušky nachystána tradiční fanzóna plná soutěží, her a dobrého jídla a pití.