„Soupeř byl na začátku zápasu důraznější, agresivnější, živější. Dlouho jsme se nemohli dostat do hry, o to je výhra cennější. Máme tři body po výkonu, který nebyl úplně dobrý,“ uznal po utkání plzeňský kouč Michal Bílek.

A zamýšlel se i nad tím, proč to v souhře jeho týmu drhlo. „Postrádal jsem lepší kombinaci a výraznější držení míče. S tím pak souvisí, že jsme měli málo střel, ale i nebezpečných situací ve vápně soupeře,“ vysvětloval kouč plzeňské Viktorie.

„A taky tam mělo být víc důrazu, agresivity a nasazení,“ vypočítával trenér Bílek. Potěšilo ho tak, že tým vyhrál i další zápas, v němž se mu herně příliš nedařilo.

„To je velmi pozitivní věc, že jsme vyhráli i po nedobrém výkonu. Je pravdou, že po Spartě se nám herně tolik nedařilo,“ připomněl první vydařený zápas po reprezentační přestávce. Před tou další hostí viktoriáni v sobotu od 19 hodin Zlín.

„A náš výkon musí být lepší,“ burcoval už v pražském Ďolíčku kouč Plzně a okomentoval ještě vítěznou trefu stopera Lukáše Hejdy.

„Pokud se dostane do zakončení, tak je většinou hlavou po standardce. Tam je velmi platný, umí si najít balon. Střelu a z takové dálky jsem od něj ještě neviděl,“ usmál se Michal Bílek.