Hlavním motivem šlágru fotbalové ligy byl návrat trenéra Pavla Vrby do Plzně. Jenže trenér, který byl v poslední dekádě jedním ze strůjců největších úspěchů Viktorie, se v sobotu večer vrátil jakou kouč Sparty.

A musel skousnout porážku svého celku. Domácí, pro změnu vedení bývalou ikonou Sparty, byli lepší a po zásluze vyhráli.

Plzeňští fanoušci hned při nástupu obou mužstev předvedli zajímavé choreo. Viktoriány hnala zaplněná Doosan Arena.Plzeňští fanoušci hned při nástupu obou mužstev předvedli zajímavé choreo. Viktoriány hnala zaplněná Doosan Arena.Zdroj: fcv/Martin Skála

Jedním z klíčových mužů sestavy byl francouzský forvard Jean-David Beauguel, s chutí hrála i ofenzivní trojice v záloze Kopic – Sýkora – Mosquera.

„Nebudu chválit jednotlivce, všichni kluci podali velmi dobrý výkon. Nejlepší pode mnou,“ nechtěl to víc komentovat trenér Michal Bílek, ale hráčům vysekl poklonu.

„Mělo to tempo, energii, chtěli jsme dostávat Spartu pod tlak. Vše se nám dařilo a navíc jsme dali krásné góly,“ liboval si kouč plzeňské Viktorie.

Dalším z klíčových mužů měl být později Jean-David Beauguel, když v úvodu střihl nůžkami zastavil míč na cestě do sítě ještě sparťanský stoper Filip Panák.Jean-David Beauguel v úvodu střihl nůžkami.Zdroj: fcv/Martin Skála

To jeho protějšku návrat do Plzně pořádně zhořkl. A tak ho potěšilo aspoň příjemné přijetí od plzeňských fanoušků. „Nikdy jsem s nimi neměl problém. Snažil jsem se pro Viktorku dělat maximum, tak jako to dělám i v jiných klubech. A možná právě tohle fanoušci ocení,“ říkal Pavel Vrba po utkání.

„Dneska se ukázalo, jak jsou diváci pro fotbal důležití, obě strany byly dneska úžasné. Ta doba, kdy se hrálo bez nich byla divná,“ doplnil trenér Sparty.

Zdroj: Youtube

A ti v Plzni se teď můžou těšit na další lahůdku v podobě výročního zápasu ke 110. jubileu založení klubu. V něm vyzvou v sobotu 18. září od 19 hodin České Budějovice a pro fanoušky je připraven bohatý doprovodný program, který začne už v 15.00.

Ve Štruncových sadech vyroste speciální fanzóna, otevřena bude i pivní zahrádka Gambrinus, kde proběhne škola čepování piva nebo soutěž o výroční plechovky piva s motivem čtyř momentů z historie Viktorie Plzeň. Chybět nebude ani autogramiáda legend, vznikne unikátní retromagazín a chystá se i spousta dalších překvapení.