„Cíl, který jsme si před sezonou dali, jsme splnili,“ mohl s potěšením konstatovat v klubovém bulletinu k minulému domácímu utkání Adolf Šádek, generální ředitel FC Viktorie Plzeň.

„Čeká nás dalších šest zápasů na evropské scéně. Ti, co jsou nám po celou dobu věrní, dobře ví, jak je těžké dostat se do základní skupiny některého z pohárů,“ vyzdvihl klubový boss podporu fanoušků Viktorie.

„Jsem náležitě pyšný na celý klub,“ doplnil Šádek a připomněl, že viktoriáni odehráli během pěti týdnů jedenáct duelů a na cestách absolvovali kolem šestnácti tisíc kilometrů.

A teď se mohou těšit na mezinárodní konfrontaci se zajímavými soupeři. Los přisoudil Plzni do skupiny Dinamo Záhřeb, kazašskou Astanu a kosovské Ballkani,s nímž rozehrají skupinu C.

Úvodní zápas se hraje ve čtvrtek od 21 hodin v plzeňské Doosan Areně.

„Chceme začít vítězně, abychom i v dalších zápasech mohli usilovat o postup,“ prohlásil v rozhovoru pro Deník sebevědomě plzeňský stoper Robin Hranáč.

Ano, tenhle smělý cíl si vytyčili viktoriáni pro premiérovou účast v Konferenční lize. Favoritem skupiny C se zdá být podle všeho Dinamo Záhřeb, které bylo losováno z prvního koše. „Dinamo je velký tým,“ uznal i nigerijský útočník Plzně Rafiu Durosinmi.

Zbývající dva soupeři nemají takový věhlas, i když kosovské Ballkani loni notně potrápilo ve stejné soutěži české šampiony z pražské Slavie, která se na obě vítězství (3:2 doma a 1:0 venku) pořádně nadřela. Nakonec právě tyhle dva celky ze skupiny nepostoupily, dál šla Kluž a Sivasspor.

Plzeňští fotbalisté chtějí být letos úspěšnější.

„Budeme se rvát o postup, musíme pro něj udělat společně s našimi fanoušky maximum,“ prohlásil hned po losu útočník Tomáš Chorý.

„Doufám, že zase všichni dorazí a navážeme na skvělou atmosféru z minulých zápasů,“ vyzýval fanoušky do hlediště mladý záložník Pavel Šulc, jenž si s Plzní zahrál juniorskou Ligu mistrů proti Realu Madrid či Bayernu, ale teď to bude zase jiný level.

Zdroj: Youtube

I když by se mohlo zdát, že Konferenční liga je soutěž chudých příbuzných, i v ní si lze přijít na slušné finance.

Už jen za postup do základní skupiny inkasuje Viktoria Plzeň téměř tři miliony eur (74 milionů korun) a další více než milion eur má za tzv. desetiletý koeficient.

Plzeňský záložník Pavel Šulc.
Před rokem bych to kopnul do řeky, smál se Šulc v televizním rozhovoru

K tomu se dají očekávat nějaké platby za prodej televizních práv a případné bonusy za výsledky ve skupině – za vítězství je půl milionu eur, za remízu třetina této částky. To jsou nezanedbatelné finance pro klubový rozpočet a o prestiži se není třeba rozepisovat.

Jízdní řád skupiny C
21. září, 21.00 Doosan Arena
VIKTORIA PLZEŇ – FC Ballkani

5. října, 16.30 Astana Arena
FC Astana – VIKTORIA PLZEŇ

26. října, 21.00 Maksimir st.
Dinamo Záhřeb – VIKTORIA

9. 11., 18.45 Doosan Arena
VIKTORIA – Dinamo Záhřeb

30. 11., 18.45 Priština
FC Ballkani – VIKTORIA PLZEŇ

14. 12., 21.00 Doosan Arena
VIKTORIA PLZEŇ – FC Astana