Jedno z nich letos určitě zmizí, viktoriáni se poprvé vydají do Kosova. Ve 2. předkole Evropské konferenční ligy se střetnou s FC Drita. První zápas se ale bude hrát ve čtvrtek od 19 hodin v Plzni, odveta je na programu o týden později od 20.00 v Přištině.

Kosovský vicemistr je pro plzeňské fotbalisty dost nečitelným soupeřem.

Fotbalisté FC Drita se chystali na souboje s plzeňskou Viktorií v domácích podmínkách.
Podívejte se, jak se kosovský vicemistr chystá na zápas v Plzni

V minulé sezoně se až do závěru ligy pral o titul s Ballkani, které ve skupině Evropské konferenční ligy zle potrápilo Slavii. Pražský tým vyhrál dvakrát nejtěsnějším rozdílem (1:0 venku a 3:2 doma).

„Není jednoduché sehnat o soupeři informace,“ připustil na předsezonní tiskové konferenci plzeňský trenér Miroslav Koubek. Zvlášť proto, že po minulé sezoně došlo v kádru FC Drita k výrazné hráčské obměně. V týmu je deset nováčků, zhruba stejný počet hráčů odešel.

Plzeňští trenéři viděli záznamy z obou přípravných zápasů kosovského celku na soustředění v Bulharsku, kde FC Drita prohrála s Universitatea Craiova (0:2) i Politehnicou Iasi (0:1).

Fotbalisté FC Drita před přípravným zápasem s rumunským týmem Politehnica Iasi.
Kosovský soupeř Plzně? Dvě prohry s Rumuny a řada změn v hráčském kádru

„Jsou velmi dobře organizovaní, defenzivně naštelovaní a hrají na brejky,“ vypozoroval zkušený kouč Viktorie. „Musím říci, že ta pečlivá defenziva mě až překvapila,“ doplnil Koubek.

Zatímco pro FC Drita půjde v Plzni o první soutěžní zápas, viktoriáni vstoupili do FORTUNA:LIGY v Teplicích nečekanou porážkou 0:1.

„Nesmíme panikařit,“ řekl po utkání na Stínadlech plzeňský kouč, přestože nezastíral, že výsledek i předvedená hra je pro něho zklamáním. „Měli jsme problémy s důslednou defenzivou Teplic,“ doplnil a připustil, že ve čtvrtek čeká jeho tým něco podobného.

„Může to být utkání jako přes kopírák,“ pokýval hlavou trenér Koubek. „Musíme být útočně agresivnější,“ hledal recept jak proti urputné defenzivě uspět.

Nakolik se to povede?