„Jsem nadšený, je to fantazie,“ chrlil ze sebe Viktor Baier v Tiraně, kde se zápas hrál. „Ale musím poděkovat klukům, byla to skvělá týmová práce. To čisté konto jde za všemi,“ doplnil mladý gólman skromně.

Přesto ale vzbudil svými výkony, především klidem a jistotou, rozruch ve fotbalových kruzích. „Baier mi připomíná Petra Čecha, když ve stejném věku přišel z Blšan do Sparty. Mají toh hodně společného,“ nešetřil chválou ve studiu televizní stanice Sport 2 trenér a bývalý sparťanský záložník Martin Hašek. „Přeju mu, aby udělal alespoň zčásti takovou kariéru,“ vzkázal Baierovi, který už si loni zachytal v juniorské Lize mistrů proti Barceloně, Interu Milán a Bayernu.

Osmnáctiletý gólman Viktor Baier pomohl Viktorii Plzeň čistým kontem k výhře 1:0 v Evropské konferenční lize na půdě Dinama Záhřeb.
Snový večer mladého gólmana Baiera. Klíčový zákrok a čisté konto

„Bylo to něco neskutečného. Teď jsem rád, že jsem si mohl s Lusky zahrát evropské poháry i za muže,“ připomněl Viktor Baier, že ve čtvrtek před ním hrál i další z party mladíků, kteří to zažili UEFA Youth League stoper Jan Paluska. Stejnou soutěž si zahrál před rokem i střídající Pavel Hašek.

„S Luskym (Paluska) jsme toho nahráli hodně, jsme velcí kamarádi,“ rozplýval se mladý gólman.

Mladý Pavel Hašek si odbyl ve čtvrtečním utkání v albánské Tiraně s kosovským FC Ballkani (1:0) premiéru v áčku Viktorie Plzeň.
Viktoria jako Real nebo Manchester City, Plzeň jede v Evropě bez bodové ztráty

Jeho si pak právě mnichovský velkoklub pozval Baiera v létě na stáž do Argentiny, kde byli talentovaní fotbalisté z celého světa pod vedením Roye Makkaye.

Kam povedou další kroky Viktora Baiera?