„Takové zápasy bývají o dvou třech šancích, doplatili jsme na nulovou produktivitu. Míče se odrážely do jiných prostorů, než jsme potřebovali. Ale když ani z pěti metrů nedokážeme dotlačit balon do sítě…,“ těžko hledal slova po další venkovní ztrátě slova plzeňský kouč v plzeňských službách Adrian Guľa. „Proto si odvážíme jen bod. A to je při našich ambicích málo, i když respektujeme sílu soupeře,“ uznal trenér Viktorie na jihu Čech.

Kopali jste 16 rohů, měli jste spoustu dalších standardních situací v okolí vápna. Ale byli jste málo nebezpeční, v čem byl podle vás problém?

Ta efektivita je nedostatečná, na aktivitu jakou jsme měli. Je to i o timingu a hlavně o tom, aby hráči neztráceli hlavu. A to se nám nedařilo, byla tam někdy až přehnaná snaha, nedokázali jsme některé situace vyřešit lépe. Musíme to zlomit pracovitostí.

Neuvažovali jste ve druhé půli i vzhledem k té spoustě rohů, že byste zkusili hru na dva útočníky? Že byste poslal dřív do hry Beauguela?

Přemýšleli jsme o tom, byla to jedna z variant. Ale zápas byl stále otevřený, soupeř hrozil z brejků, proto jsme se rozhodli zůstat při osvědčeném systému. Věřili jsme, že šance i tak přijdou. A skutečně přišly, byly dvě, ale nevyužili jsme je. Hru se dvěma hroty nemáme natolik nacvičenou ale šel tam Marko (Alvir), který měl hrát hodně vepředu.

Už podruhé v řadě jste venku neskórovali, jde o nějaký hlubší problém?

Na ofenzivní mužstvo je to špatné. Každý z těch zápasů měl svůj příběh, ale bez brankového efektu. Ve Zlíně se nám soupeře povedlo zatlačit, ale nedařilo se nám finální přihrávkou najít místo na zakončení. Dneska to bylo podobné, chybí nám klid v koncovce.

Jak vám bylo v šesté minutě, kdy šel Van Buren sám na branku a po zákroku gólmana Hrušky pak Javorek střílel těsně vedle? Oddechl jste si?

Věděli jsme , že soupeř má dobré kontry, počítali jsme s tím. Ale tohle by se tak zkušenému mužstvu nemělo stávat. Dobře jsme vstoupili do zápasu, ten moment nás vyrušil. Měli bychom být silní za jakékoliv situace, ale ukazuje se, že ještě nejsme tak daleko, jak bychom chtěli.

I přes porážku minule ve Zlíně (0:1) jste vsadil v Budějovicích na stejnou základní sestavu. Nastane už teď čas na změnu? Sáhnete do týmu?

To je na delší diskusi, pobavíme se o tom v klubu. Ale v každém zápase střídáme a i v tom krátkém časovém úseku můžou hráči ukázat, jak jsou připravení. Do sestavy promlouvá také zdravotní stav, dneska jsme neměli zraněné Havla a Kayambu. Ale ty dva zápasy nám nepřinesly víc bodů, je potřeba se nad tím zamyslet. Ale já nečekám extrémní rotaci sestavy. Hráči podali solidní výkon.

Pokud Slavia vyhraje uteče vám už na osm bodů, je to velký problém vzhledem k vašim titulovým ambicím?

My se koukáme hlavně na sebe. Po kvalitním výkonu se Spartou poslední dva zápasy neodpovídali tomu, jak bychom chtěli hrát. Potřebujeme stabilizovat naši výkonnost,. Bodový rozdíl je velký, ale soutěž bude ještě dlouhá.