Téměř tři tisícovky natěšených diváků sledovaly úterní mač posledních mistrů Česka a Slovenska, z něhož vzešla vítězně plzeňská Viktoria, která porazila bratislavský Slovan 3:1.

České šampiony poslal do vedení v 36. minutě Mihálik, po hodině hry pak přidal dva góly během dvou minut forvard Chorý, za Slovan snižoval v 70. minutě kapitán Weiss z penalty.

Ten sledoval závěrečnou čtvrthodinu jen z lavičky, protože ho trenéři po potyčce s Klimentem preventivně stáhli. Stejně jako ti Plzeňští jeho soka, jenž pak kroužil vedle na tréninkovém hřišti.

„Prohrávat 0:3 není nikomu příjemné. Stalo se, sudí to vyřešili dobře a pokračovalo se dál,“ okomentoval tento moment plzeňský asistent Pavel Horváth s tím, že emoce k fotbalu patří. „Naštěstí se to rychle uklidnilo,“ dodal.

Lvi mají v plzeňské ZOO nový výběh. Lvi berberští jsou v Plzni chováni od roku 2002, kdy vznikl stávající výběh. Při modernizaci byl na 8 metrů rozšířen vodní příkop a doplněny nové části např. separační klec pro lvy, Rajská zahrada či Berberský stan.
Podívejte se: Lvi se v Plzni prochází po novém výběhu. Přibudou i lvíčata

Pro viktoriány byl střet dvou federálních mistrů první vážnější herní prověrkou a obstáli v ní na výbornou. „Slovan si vytvořil dvě nebo tři šance plus penaltu, my jsme těch příležitostí měli ještě víc. Výhra mohla být i vyšší. Nicméně výkon, hlavně v první půli, byl velmi dobrý, takže jsme spokojení,“ pochvaloval si Horváth, kterého potěšila i návštěva.

„Fanoušci si to určitě užili a proto jsme tady byli,“ dodal asistent trenéra Michala Bílka. V utkání už nenastoupili Káčer ani Janošek, kteří kádr v nejbližších dnech opustí. Mosquera si odletěl vyřídit pas do Barcelony

Před nedělním odjezdem do rakouského Westendorfu čeká Viktorii ještě jeden zápas v Plzni, v pátek se od 11 hodin utkají v Luční ulici s druholigovým Táborskem.