„Případy, které se týkají finále MOL Cupu, bude DK LFA řešit na dalším zasedání. Zároveň Pavel Šulc a funkcionáři Sparty a Plzně, kteří v utkání obdrželi červenou kartu, mají zastavenou závodní činnost do dalšího zasedání DK LFA,“ uvedl Pavel Jahoda, ředitel komunikace Ligové fotbalové asociace po čtvrtečním jednání Disciplinární komise LFA.

A protože ta znovu zasedá až příští čtvrtek je tedy logické, že Pavel Šulc nemůže nastoupil v posledním kole FORTUNA:LIGY, v němž plzeňská Viktoria zajíždí v neděli do Prahy na Letnou. Zápas, v němž budou sparťané slavit mistrovský titul, se hraje od 16 hodin.

Plzeňský fotbalista Pavel Šulc v nedávném ligovém zápase v Praze na Slavii (0:3).
Šulc si žije svůj sen. Současným žáčkům by poradil, aby se nevzdávali

A je dost možné, že to nebude jediná změna v základní sestavě plzeňského celku, protože středeční finále MOL Cupu se Spartou (1:2) bylo pro tým Miroslava Koubka už 55. zápasem v sezoně. Ale bez ohledu na to prahnou viktoriáni po odvetě za středeční pohárovou porážku.

„Samozřejmě je v nás zklamání z prohraného poháru, ale na poslední ligový zápas se připravujeme pečlivě a podle zaběhnutého režimu, v němž se nic nemění. Budeme se chtít se sezonou rozloučit co nejlepším výsledkem,“ prohlásil jeden z plzeňských asistentů Jan Trousil.

Hned po posledním ligovém kole nastoupí plzeňští fotbalisté dovolenou, která jim skončí 17. června, kdy se vrhnou do letní přípravy.

Tedy až na reprezentanty, ty čeká ještě Euro v Německu.