Teď se Tom Slončík pokusí prosadit v klubu, kde zkušený kouč sbíral největší úspěchy na klubové úrovni. Předpoklady pro to má, v uplynulém ročníku FORTUNA:LIGY byl zvolen v anketě Ligové fotbalové asociace jako Objev sezony.

„Viktorka je pro mě obrovská výzva. Jakmile se tato možnost naskytla, měl jsem jasno. Je to pro mě další velký krok ve fotbalové kariéře,“ uvedl po podpisu čtyřleté smlouvy Tom Slončík.

Mládežnický reprezentant až dosud působil jen v mateřském Zlíně, který po sezoně opustil FORTUNA:LIGU, a talentovaný záložník, jenž nastupuje na postu desítky, se přesouvá na západ Čech. „Chtěl bych týmu v nové sezoně co nejvíce pomoci. Velkou výzvou pro mě bude i zahrát si poprvé v kariéře evropské poháry, moc se na to těším,“ dodal 19letý záložník.

Slončík pochází z fotbalové rodiny. Jeho otec Petr hrál kromě Zlína také za Drnovice a Synot, mladší bratr Šimon působí ve Slavii Praha. A strýcem Toma je známější Radek Slončík.

„Tom Slončík je velkým talentem českého fotbalu. I přes svůj stále nízký věk na sebe dokázal upozornit a prosazoval se v nejvyšší soutěži. My jsme mu nyní nabídli možnost dalšího fotbalového růstu, což je naší dlouhodobou strategií a cílem. Věříme, že se u nás rychle adaptuje, zapadne do týmu a bude pro nás přínosem,“ uvedl k nové posile Daniel Kolář, sportovní ředitel FC Viktorie Plzeň.

Tom Slončík je historicky nejmladším hráčem, který v jednom ligovém utkání skóroval dvakrát. Povedlo se mu to proti pražským Bohemians 1905 (4:1), bylo mu 18 let, 4 měsíce a 5 dnů. V poslední sezoně odehrál 30 zápasů, v nichž vstřelil pět branek a zaznamenal dvě asistence. Celkem má na kontě 43 ligových startů a 7 gólů.

Kolik jich přidá v dresu plzeňské Viktorie, s níž si v létě zahraje o Evropskou ligu?