Viktoriáni nenechali nikoho na pochybách to tom, že to myslí letos s útokem na tuzemskou pohárovou trofej vážně. Ve středečním semifinále MOL Cupu porazili doma fotbalisty Zlína jasně 3:0.

„Od začátku jsme hráli kombinačně dobře. Tak, abychom soupeře dostali dolů a povedlo se. Dali jsme rychlý gól, který vždycky pomůže,“ pochvaloval si plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Jeho svěřenci vyslyšeli přání svých fanoušků, kteří po vyřazení z pohárové Evropy předělali jeden z chorálů: „Všichni chceme finále! Pojďte s námi všichni zpívat, Plzeň se tam dostane.“

Dílo se podařilo a plzeňská Doosan Arena uvidí v této sezoně ještě jeden velký zápas. K finále MOL Cupu přijede pražská Sparta, hrát by se mělo 22. května od 18.00.

„V lize nám trofej utekla, tak se teď soustředíme se na tu druhou,“ doplnil kouč plzeňské Viktorie.

Ale to všechno teprve přijde, teď se v Plzni slaví postup do finále, v němž se viktoriáni představí po třech letech. V květnu 2021 podlehli doma Slavii 0:1, když hráli od 54. minuty bez vyloučeného Havla a sešívaní přesilovku využili.

Teď přijede druhý rival z Prahy. Viktoriáni si postup vysloužili jasnou výhrou se Zlínem. Už v páté minutě sudí pustil ostrý zákrok na Červa, akce pokračovala a po centru Souarého poslal domácí do vedení Chorý – 1:0.

Ve 22. minutě si Šulc narazil míč s Chorým, ale střelu mu gólman Dostál chytil. Pak to zkoušel Kalvach zdálky nepřesně. Ve 27. minutě poslal Šulc do šance Kopice, ale ten v jasné šanci přestřelil.

Po půlhodině hry se pustil do sóla Červ, za vápnem natáhl ke střele a míč se zatřepetal v síti – 2:0. Hosté se ukázali až v nastavení, kdy Kolář hlavičkoval vedle.

Ve druhé půli to ze strany Zlína lepší nebylo. Naopak Chorý trefil v 51. minutě tyč a sedm minut na to svým druhým gólem rozhodl – 3:0.

Pak už plzeňští fanoušci slavili finále. A bonus přibude, pokud se podaří Viktorii udržet třetí příčku ve FORTUNA:LIZE. To bude mít jisté 3. předkolo Evropské ligy.