Zatímco před rokem si tady odbyl v utkání proti druholigové Chrudimi premiéru v plzeňském dresu liberijský stoper Sampson Dweh, jenž si záhy řekl o místo v základní sestavě, teď se mohou fanoušci v Městě Touškově těšit třeba na hráče, který prošel slavnými kluby Paris SG a AS Řím. Od začátku týdne je totiž na západě Čech na testech 22letý ofenzivní fotbalista Ruben Providence.

A je pravděpodobné, že společně s ním vyběhne na trávník i další čerstvá posila nigerijský forvard James Bello. Další nováčci si odbyli premiéru v sobotu na plzeňské Petříně. „Už tam přišlo opravdu hodně viktoriánů a bylo příjemné slyšet jejich podporu i v přípravném zápase. Takže se těším, že fanoušků opět dorazí co nejvíce. Půjde o duel se slovenským ligovým týmem, takže očekávám dobrý zápas,“ zval na utkání jeden z nových mužů v sestavě Tom Slončík, který nastoupil na Petříně v první půli s kapitánskou páskou.

| Video: Youtube

„Nevím ještě přesně, kolik mě to bude stát, ale něco asi jo,“ usmál se blonďatý záložník, který si zvyká v novém působišti. „Bavili jsme se s trenéry, co po mně chtějí. Přece jen styl je úplně jiný, než jsem byl zvyklý,“ doplnil Tom Slončík.

Další šanci ukázat se plzeňským fanouškům bude mít ve středu v Městě Touškově, kde viktoriáni vyzvou od 17 hodin slovenskou Duklu Banská Bystrica. „Stále jsme v tvrdé fázi přípravy, ale opět si budeme chtít vyzkoušet určité herní principy. Hlavně se těšíme na naše fanoušky,“ uvedl jeden z plzeňských asistentů Marek Bakoš.

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli první přípravný zápas na Petříně 7:0. | Video: Deník/Zdeněk Soukup

Stejně jako viktoriáni, kteří v sobotu vyhráli na hřišti třetiligového nováčka SK Petřín 7:0 i díky hattricku Daniela Vašulína, už má i banskobystrická Dukla za sebou jedno přípravné utkání. Dalšímu slovenskému celku Pohronie podlehla 2:3. Tým trenéra Miroslava Koubka už potom hraje před odjezdem na herní kemp do Westendorfu jen v sobotu s rakouským partnerským klubem SV Lafnitz.

Vstupné na středeční utkání v Městě Touškově je 80 korun, zdarma mohou jít držitelé nových permanentních vstupenek na sezonu 2024/2025 a majitelé platební karty FC Viktoria od ČSOB. Vstup na stadion je od atletické dráhy. K dispozici bude fanouškům i stánek Viktoria shopu, kde bude probíhat outlet dresů a šortek.