Viktoria nastoupila oproti poslednímu ligovému zápasu v Olomouci s jednou změnou – Petrželu vystřídal na kraji zálohy Zeman.

První potlesk zaplněných tribun si nevysloužili fotbalisté na trávníku, ale choreo plzeňského kotle. Skalní fanoušci rozvinuli nad hlavami transparenty se jmény tří mladých českých vojáků, kteří se stali obětí teroristického útoku v Afghánistánu – Kamila Beneše, Patrika Štěpánka a Martina Marcina.

Plzeň od první minuty ovládla dění na trávníku. Až na sporadické akce hostů se celý první poločas odehrál na polovině Zlína.

Plzeň kombinovala, přehrávala soupeře, do šestnáctky Zlína létal jeden centr za druhým. Do vyložené příležitosti se ale domácí během prvního poločasu nedostali.

Úvod druhého poločasu patřil Zlínu, který se dostal do dvou nebezpečných šancí – pozorný brankář Kozáčik ale střely Podia i Džafiče pochytal.

V 57. minutě odstoupil kvůli zranění plzeňský Hořava, kterého nahradil Procházka.

V 64. minutě centroval Zeman do šestnáctky Zlína a Krmenčík zády k brance trefil hlavou břevno.

Plzeň se nedokázala prosadit přes koncentrovanou a dobře organizovanou defenzivu Zlína.

Z tribun se ozýval pískot, který uťala až vydařená akce Viktorie v 77. minutě. Zeman poslal do šestnáctky Procházku, jeho prudký centr před branku brankář Dostál jen vyrazil ke Krmenčíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

V dramatickém závěru zápasu byl po druhé žluté kartě byl vyloučen plzeňský Kopic.

V nastaveném čase ještě ještě běžel Krmenčík sám na brankáře, jenže obloučkem mířil nad břevno.

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 1:0 (0:0).

Branka: 77. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka – Melichar, Kotalík. ŽK: Kopic, Procházka – Hnaníček, Džafič, Matejov. Diváci: 10 102

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hubník, Limberský – Hořava (57. Procházka), Hrošovský – Kopic, Čermák (67. Chorý), Zeman (84. Petržela) – Krmenčík. Trenér: Vrba.

Zlín: Dostál – Hnaníček (87. Bačo), Buchta, Gajič – Matejov, Traoré, Podio, Džafić (82. Slaměna), Bartošák – Hronek (82. Slaměna), Beauguel. Trenér: Bílek.

Hlasy po utkání Viktoria Plzeň - Zlín

Pavel Vrba (trenér Viktorie): „Narazili jsme na soupeře, který byl velmi dobře organizovaný. Těžko jsme se prosazovali, zejména v křídelních prostorech. V souboji jeden na jednoho jsme se za celý zápas snad ani jednou neprosadili, ani v přechodové fázi jsme nebyli úplně nejrychlejší. Nevyšel nám začátek druhého poločasu a byli jsme z toho pak trochu divní. Naštěstí jsme dali gól. Závěr zápasu byl z naší strany křečovitý, výsledek jsme víceméně ukopali. Hubník dohrával s bolestivým zraněním, ale naštěstí se nejedná o kotník ani koleno, dostal ´koňara´, takže by měl být do dalšího zápasu připravený. Kvůli zranění kotníku nedohrál Hořava, ale ani u něj se nejedná o vážnější zranění.“

Autor gólu Michael Krmenčík: „Čekal jsem v zápase na jednu příležitost a ta naštěstí přišla. Jsem rád, že jsem to propálil k tyči a vyhráli jsme. Musím pochválit Zlín, velice dobře bránil v pěti lidech, dobře se zajišťovali a my jsme se přes ně velice těžce dostávali. V prvním poločase jsme vůbec nehráli náš fotbal, ve druhém už jsme se rozehráli a už jsem nás poznával. Když jsem v nastaveném čase běžel sám na bránu, chytaly mě křeče. Už jsem neměl sílu, proto jsme volil střelu obloučkem, protože jsem si všiml, že gólman je trochu veku z branky. Bohužel jsem mířil nad.“

Michal Bílek (trenér Zlína): „V prvním poločase jsme se soustředili až příliš na defenzivu, měli jsme zbytečný respekt k soupeři. Druhý poločas jsme odehráli podstatně lépe, měli jsme několik brankových příležitostí, domácí se báli o výsledek až do konce. Naši hráči předvedli po přestávce výborný výkon, ale na bodový zisk nám to nestačilo.“