Už v jednadvaceti letech je Orkun Kökcu kapitánem holandského Feyenoordu Rotterdam. Tureckému záložníkovi je předpovídaná velká budoucnost, ve středu zálohy patří k nejlepším hráčům na své pozici - nejenom díky technickým dovednostem, ale i díky schopnosti dirigovat ostatní spoluhráče.

Ilustrační snímek
Válečný symbol na dresu. Ruský fotbalový klub podporuje agresi na Ukrajině

V nedělním utkání proti AZ Alkmaar se ale Orkun Kökcü rozhodl nenavléknout kapitánskou pásku. Důvod? Feyenoord se rozhodl podpořit hnutí LGBT, kapitán celku z Rotterdamu tak měl povinnost navléknout pásku v duhových barvách. To ale jedenadvacetiletý Turek kvůli svému náboženskému vyznání odmítl.

Pásku přenechal spoluhráči

„Rozhodl jsem se, že toto kolo nebudu nosit duhovou pásku pro kapitána. Respektuji každého bez ohledu na náboženství, původ nebo preference. Věřím, že každý může svobodně dělat, co chce. Plně chápu důležitost této akce, ale kvůli svému náboženskému přesvědčení se necítím jako správná osoba, která by toto měla podporovat,“ vysvětlil Kökcu po výhře 3:1 nad AZ Alkmaar, ve kterém vstřelil jednu z branek.

Mexičtí fanoušci v tradičních maskách Lucha Libre
Kuriózní omezení v Kataru: Zmatky kolem masky, pro opilce mobilní záchytka

Turecký reprezentant svoji kapitánskou pásku v neděli přenechal obránci Gernotovi Traunerovi. „Umím si představit, že někteří lidé jsou z mého rozhodnutí zklamaní. Doufám ale, že moje volba bude z náboženských důvodů respektována,“ uzavřel spoluhráč bývalého sparťana Dávida Hancka.