Evropský šampionát se nezadržitelně blíží. K premiéře nového kouče Ivana Haška na lavičce dojde už v březnu, kdy Češi v přípravných zápasech vyzvou Arménii a Norsko.

Jak to bude s Tomášem Chorým? Začtěte se do polemiky sportovní redakce Deníku, která reaguje na aktuální debatu ve fotbalové komunitě.


Nahrává se anketa ...

Důvod 1: Opakující se zkraty

Styl hry Tomáše Chorého by mohl přinést víc škody než užitku. Jen si vzpomeňte na jeho nejkřiklavější excesy. Kdysi podezřelý dopad na slávistu Davida Zimu. Opakující se zákeřnost na obránci Sparty Asgeru Sørensenovi. A naposledy hrozivý šlapák proti Matouši Trmalovi, gólmanovi Mladé Boleslavi. Tady vše prošlo bez červené karty, ostatně v profesionální kariéře jí vždy unikl. Jenže na Euru by podobné zkraty velmi pravděpodobně skončily vyloučením.

| Video: Youtube

Důvod 2: Jsou lepší útočníci

Jsou tady útočníci s větší kvalitou i potenciálem. Patrik Schick, Adam Hložek, Tomáš Čvančara, Václav Jurečka, Jan Kuchta. Tohle je výčet daný experty na počítačové hry - ti všichni jsou lepší než Tomáš Chorý (vycházíme-li z hodnocení v FC 24). Do toho nelze opomínat další jména, především Mojmíra Chytila, jenž má parádní fazonu. A co Vasil Kušej nebo Ondřej Lingr? I oni jsou zarputilí, ideální jako žolíci. Určitě je tedy z čeho vybírat.

Důvod 3: Pozor na animozitu

Přítomnost Tomáše Chorého by mohla způsobit problémy v kabině. Ačkoliv se říká, že v reprezentaci se klubové rozdíly stírají, vždy tomu tak není. Animozita mezi ním a sparťany po víkendu zase o něco narostla. Logicky. Simulace útočníka doprovázená řevem, kterou o pár sekund po vyloučení Ladislava Krejčího vystřídal úsměv od ucha k uchu, bude nepříjemným mementem souboje Plzně se Spartou (4:0). Koho potřebuje Ivan Hašek víc?

Důvod 4: Není vzor ctnosti

Do národního mužstva nelze brát jen hráče, kteří mají formu. Z podstaty i významu slova je reprezentace výběr toho nejlepšího, čím se může daná země pochlubit. A upřímně: Tomáš Chorý byl hlavní postavou tolika problematických situací (nejen těch uvedených výše), které ještě tak špatně vysvětlil ("omluvil"), že jej lze těžko brát jako vzor ctnosti. Dodnes na něj nezapomenou třeba v Chlumci nad Cidlinou, kde během poháru simuloval a nadával o sto šest.

Důvod 5: Názor fanoušků

Fanoušci Viktorie Plzeň si čahouna původem z Hané oblíbili. Aby také ne, když se stal hrdinou tolika okamžiků. V dresu západočeského týmu dal už více než padesát gólů. Jenže tím to končí. Zeptejte se na jiných stadionech, jak ho vnímají. Slušně řečeno, veřejné mínění není Tomáši Chorému zrovna nakloněno. Myslíte, že Ivan Hašek jakožto nový kouč národního týmu bude chtít hazardovat se svou pověstí a pověstí reprezentace?